Mevsimlik işçiler kontrol edilecek

Videoyu Aç Mevsimlik işçiler  kontrol edilecek
A
a

Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, geçici mevsimlik işçiler ve 65 yaş üstü çiftçiler için kurulda karar alındığını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü çiftçiler için ise pandemi kurulundan karar alındı. Karar ile ilgili bilgi veren Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, “65 yaş üstü çiftçilerimiz var, bu çiftçiler işlerini yapmak zorunda. Çoluğu çocuğu başka yerde çalışıp da mutlaka yapmak zorunda. Buradaki kırsal mahallede ikamet eden 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan çiftçilerimizin ikametgahları ile tarım işlerini yaptıkları yere gidip gelmesi, bizim Eskişehir Ziraat Odası’ndan çiftçi belgesi alması kaydıyla gidip gelebilecekler. Fakat kırsal mahallede ikamet ettiği konuta veya ahıra gidip gelmesi arasında güzergah dışına çıkılmaması gerekiyor, toplu taşıma araçlarının kullanılmaması gerekiyor. Mahalle içerisindeki yol ve sokaklarda dolaşmaması gerekiyor. İkamet ettiği konut ile tarla arasında maske ve eldiven kullanmaları gerekiyor. Bu şartları yerine getirdiğinizde bir sakınca olmadığını Odunpazarı Kaymakamı’mızın bize gönderdiği yazıda belli” dedi.
TEDBİR ALINACAK
Erdemli ayrıca ilimize gelecek olan geçici mevsimlik işçiler için de önlemler alındığını söyledi. Erdemli, “Valilik toplantısında kararlar alındı. Bir çıkış ilinden kontrollü olarak çıkacaklar, yine bu seyahat esnasında ayrı ayrı sosyal mesafeyi koruyarak buraya gelecekler. Eskişehir’imize geliyorlarsa burada da yine kontrole tabi tutulacaklar, yerleri belirlenecek, sosyal mesafe yine çadırlar arasında ayrı ayrı olacak. Belediyemiz tarafından içilebilecek bir su yapılacak veya o bölgeye getirilecek. Elektrik işinde yine elektrik saatliği yapılacak. İşçilerimizin sık sık kontrolleri yapılacak bu da Sağlık Müdürlüğümüzle beraber olacak. Bu şekilde bunların gelmesi sağlanacak tabi tedbirler sıkça her gün aşırı olarak yapılacak onlara virüs bulaşmaması için tedbirler alınacak” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi