Mevsimlik Tarım İşçileri Kaldıkları Çadır Kentte Aşılandı

Videoyu Aç Mevsimlik Tarım İşçileri Kaldıkları Çadır Kentte Aşılandı
A
a

Mevsimlik Tarım İşçilerine Kaldıkları Geçici Konutlarında Kovid-19 Aşıları Yapıldı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te filyasyon ekipleri mevsimlik tarım işçilerini kaldıkları çadır kentte ziyaret ederek, aşı sırası gelip sağlık ocağına gidemeyenleri aşıladı.
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde mevsimlik tarım işçilerini aşılama çalışmaları hız kazandı. Yoğun sebze üretimin yapıldığı bölgede ekipler, sağlık kuruluşuna gitme imkanı olmayan emekçiler için devreye girdi, belirtilen kriterlere uyanlar aşılandı. Bu kapsamda, Osmaneli Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ koordinasyonunda Mustafa Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi Başhekimi Kamil Özdemir ve ekipleri ilçeye bağlı Hisarcık Beşevler köyünde mevsimlik tarım işçilerine kaldıkları çadır kentte Korona virüs (Covit-19) aşısı uyguladı.

"Mevsimlik tarım işçilerimizin yerlerinde aşılarının yapılmasına karar verdik"
Mustafa Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi Başhekimi Kamil Özdemir, yaklaşık 60 tarım işçisinin aşılanmadığını tespit ettiklerini anlatarak, Hisarcık Beşevler köyünde yaşana mevsimlik tarım işçilerinin hepsinin aşılandığını söyledi.

"Salgınla mücadelede başarılı olunabilmesi için herkesin aşı olması gerekir"
Osmaneli Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ ise aşılama için 5 kişilik gezici ekibin çalıştığını ifade ederek, "Tarım işçileri Hisarcık Beşeveler köyünde geçici çadır kentte mevsimlik tarım işçisi olarak yaşıyorlar. Sabah erkenden işlerine gidiyorlar ve akşama kadar tarlalarda çalışıyorlar. Sağlık kuruluşuna gidip aşı olma ihtimalleri çok düşük olduğu için toplumsal bağışıklık adına yerinde aşılama yapmaya çalışıyoruz. Salgınla mücadelede başarılı olunabilmesi için herkesin aşı olması gerekir" dedi.

"Cumhurbaşkanımız sağ olsun"
Şanlıurfa’dan çalışmak üzere Osmaneli’ne gelen tarım işçisi Memduh Kıraç, hastaneye gitme imkanları olmadığını dile getirerek, "Çalıştığımız yere gelerek Covid-19 aşısı yapan Sağlık çalışanlarına, kaymakamımıza ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımla ve ailemle beraber aşı olduk. Bu hastalıktan inşallah kurtulacağız" diye konuştu.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi