MEYVE TÜKETİMİ ARTTI

Videoyu Aç MEYVE TÜKETİMİ ARTTI
A
a

Koronavirüs pek çok sektörü olumsuz yönde etkilerken, meyve satışı yapan pazar esnafının yüzünü güldürdü. Kentimizde pazarcılık yapan Hakan Araz, evde daha fazla vakit geçirmeye başlayan halkın koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak adına bol bol meyve satın aldığını söyledi.

Koronavirüsün satışları arttırdığını söyleyen Hakan Araz, “İnsanlar artık karantina bölümüne evrelenmiş, ister istemez hayatın çok içindeyiz biz tencereye patates giriyor, akşam meyve yeniyor bir de vitaminler Korona ya iyi geliyor o yüzden bizde artış var. Tabi hem Ramazan ayı hem virüs ikisi de birbirini artarda götürdü” dedi.
YÜZDE YÜZ ZAM VAR!
Fiyatların çok pahalandığını belirten Araz, “Bu da ister istemez insanların alım gücünü azaltıyor, az alıyorlar böyle şeyler de var. Çok talep var bizim meyve-sebzemize herkes evde o yüzden herkes yiyip içiyor haliyle.Şu anda çilek, portakal, elma, muz bunlar biraz daha fiyatları artan patates, soğan özellikle onlar 2 katı oldu. Mesela bir ürün 2 TL ise 4 TL oldu, 3 TL ise 6 TL oldu şu anda yani yüzde 100 bir zam var” şeklinde konuştu. Fiyatların önümüzdeki günlerde düşebileceğini söyleyen Araz, “İnsanlar şu anda da oruçlu çok fazla da bir şey yiyemeyecekler. Bence insanların rağbeti azalacak meyveler de çoğalınca fiyatlar düşecek, 1 haftaya kadar düşer diye düşünüyorum” dedi.
 
Meyve fiyatları ise şöyle:
Erik (kg): 10-15 TL
Çilek (kg): 8-12 TL
Dut (kg): 8-10 TL
Muz (kg): 10-12 TL
Portakal (kg): 6 TL
Kivi (kg): 12-15 TL
Karpuz (kg): 6 TL / dilim: 15-20 TL
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi