Mezbelelik haline geldi

Videoyu Aç Mezbelelik haline geldi
A
a

TCDD tarafından yapılan Hat Boyu’nun kaderine terk edildiğini söyleyen bölge sakinleri, yetkililere seslendi. Hat Boyu’nun mezbelelik haline geldiğini belirten vatandaşlar, “Her yer pislik içinde. İvedi bir şekilde bir çözüm olması gerekiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de tren hattının yer altına alınmasıyla yaşam merkezi haline getirilmek istenen Hat Boyu, kaderine terk edildi. TCDD tarafından yapılan Hat Boyu’nun çevresinde yaşayan vatandaşlar, şikayetlerini dile getirdi. Çöplerin toplanmadığını ve her yerin pislik içinde olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerden Hat Boyu’na bir çözüm bulmalarını istedi.

HER YER PİSLİK İÇİNDE

Hat Boyu’nda yaşanan kavgalara değinen Emre Özkan, “Burası kaderine terk edilmiş bir yer olarak kaldı. Pislik içinde. Pandemi yokmuş gibi burayı pislik içinde bırakıyorlar, her yer maske dolu. Kavga boyutuna gelmeye başladı. Sürekli polisi, zabıtayı aramaktan bıktık. Küçük çocuklar burada oynuyor. Ama her yer pislik içinde. İvedi bir şekilde bir çözüm olması gerekiyor. Devlet demir yolları ile belediyeler arasında anlaşmazlık var sanırım. Bu anlaşmazlık insanlara yansıyor. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz” diye konuştu.

HAT BOYU ÇİRKİNLEŞTİ

“Güzelleşsin derken maalesef daha da çirkinleşti” diyen Ömer Zobar, “21 yıldır bu bölgede yaşıyorum. Eski hali ile yeni halini görüyorum. Hatboyu’nu ilgililer koruyamıyor, sahip çıkmıyor. Ailesiyle, çocuklarıyla buraya gelenler çok sıkıntı yaşıyor. Burası pislik içinde çünkü. Asayiş için de güvenli değil. Emniyet de bu konuyla ilgili önlem almıyor. Yasaklanmış olan cins köpekleri burada kavga ettiriyorlar. Belediye biz karışmıyoruz diyor. Cimer’e arkadaşımız yazı yazdı, ilgili müdürlüklere de yazdık. Ama ne suluyorlar ne çöpleri topluyorlar. Hiçbir şey yapmıyorlar. Mezbelelik halinde” şeklinde konuştu.

BURAYI BELEDİYEYE VERSİNLER

Çöplerin etrafa saçıldığını söyleyen Halil Ercan, “Biz burada oturuyoruz. Her gün bu rezilliği görüyoruz burada. Gezilecek yer değil. Biz de başka yere gidiyoruz. Haftada ya da 10 günde bir geliyorlar temizlemeye. Burayı belediyeye vermeleri lazım. Bunlar belediyenin işleri. Madem vermedin, vatandaşa faydalı bir şey yapsınlar Oturakları söktüler. Burayı tertipli, güzel bir şey yapsınlar” dedi.

ÇARESİZLİK İÇİNDEYİZ

Ağaçların kuruduğunu ve çaresizlik içinde olduklarını belirten Abdullah Salgınoğlu, “Biz burada yaşayan insanlar olarak sürekli burada geziyoruz. Etraftaki otlar kup kuru. Yağmur yağarsa yeşeriyor. Onun dışında bakan yok. Çaresizlik içindeyiz. Çöpler temizlenmiyor. Covid ile mücadele bu kadar pislik yakışmıyor. Ağaçlar da kurumuş durumda. Burayla ilgilenen kişilere sesleniyorum, bize ceza vermesinler. Buranın temizliği ile ilgili gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi