MİLLET BAHÇESİ SON AŞAMADA

Videoyu Aç MİLLET BAHÇESİ SON AŞAMADA
A
a

Yapım çalışmalarında sona gelinen Millet Bahçesi’ni inceleyen Vali Özdemir Çakacak, “En kısa sürede inşallah burayı milletimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Millet Bahçesi’nde incelemeler yapan Vali Çakacak, Avrupa standartlarında düzenlenen otopark inşaatının ve altyapı çalışmalarının tamamlandığını, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yetişen endemik bitkilerin yer alacağı peyzaj çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi.
DETAYLI İNCELEME
Tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 salgınıyla mücadelede Türkiye’nin başta sağlık hizmetleri olmak üzere her alanda yatırımlarına aralıksız devam ettiğini dile getiren Vali Çakacak, ülkemizdeki birçok eski stadın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesiyle ilimiz merkezinde bulunan 54 bin metrekarelik alanın çok güzel bir Millet Bahçesi haline geleceğini ifade etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik ve yüklenici firma yetkilisinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çakacak, kapalı otopark ve peyzaj çalışmalarını inceleyerek, Türkiye’ye örnek olabilecek güzel bir Millet Bahçesi inşaatının devam ettiğini ve yapım çalışmalarının çok kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.
NEFES ALDIRACAK
Vali Çakacak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda diğer illerde olduğu gibi Eskişehir’de de yapımına başladığımız Millet Bahçesi’nde sona doğru geliyoruz. Şehrin tam merkezinde ve trafik sıkışıklığının yoğun olduğu bir yerde yapılmakta olan Millet Bahçesi’nin yer altına inşa edilecek otoparkının da büyük bir ihtiyacı gidereceğine inanıyoruz. Bunun yanında Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan Millet Kıraathanesi’nin, bisiklet ve yürüyüş yollarının, etkinlik alanları ile yeşil alanların Eskişehir halkı için ayrı bir cazibe merkezi oluşturacaktır. Burası, insanımızın çoluk çocuğuyla rahatça gelip zaman geçirebileceği, hoş vakit geçirebileceği bir alan haline gelecektir. Son aşamadayız. En kısa sürede inşallah burayı milletimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi