Milletvekili Kasap: "Doğalgaz Firması Usulsüz Bir Şekilde Borç Tahakkuk Ettiriyor"

Videoyu Aç Milletvekili Kasap: "Doğalgaz Firması Usulsüz Bir Şekilde Borç Tahakkuk Ettiriyor"
A
a

Ali Fazıl Kasap

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım firması ’Çinigaz’ın ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk’ ettirdiğini iddia etti.
Kış aylarının yaklaşmasıyla doğalgaz kullanımının artacağını ve Kütahya’da yaşayan vatandaşların şu anda sürekli borç durumuyla karşı karşıya bırakıldığını ifade etti.
Çinigaz’ın yükümlülüğünde olan ve vatandaşların ücretsiz rahatça ulaşabileceği otomatik doğalgaz yükleme istasyonu kioks noktalarının şehrin muhtelif yerlerine neden yerleştirilmediğini de soran Kasap, “Kimsenin Kütahyalı hemşehrilerimizi yormaya hakkı yok. Çinigaz yükümlülüğünü ne zaman yerine getirecek?” diye konuştu.
Çinigaz ile ilgili daha önce Enerji Bakanlığı’na soru önergesi de verdiğini hatırlatan Kasap, yaşanan bu soruna seyirci kalındığını belirtti.
Kütahya Belediyesi’nin yüzde 10 iştiraki olduğu Çinigaz’ın hangi usule göre ön ödemeli yani kartlı sayaç kullanan abonelere borç tahakkuk ettirdiğini dile getiren Kasap, Çinigaz’ın, Enerji Bakanlığı’nın bu probleme çözüm bulması gerektiğini bildirdi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi