Milli Ağaçlandırma Günü İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Videoyu Aç Milli Ağaçlandırma Günü İçin Hazırlıklar Tamamlandı
A
a

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Tarafından Geçen Yıl İlki Kutlanan “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” Etkinlikleri İçin Hazırlıklar Tamamlandı. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Tarafından Pandemi Tedbirleri Alınarak Katılım Sağlanacak Olan Fidan Dikim Töreninde; Kütahya Genelinde Toplam 241 Bin 300 Adet Fidan Toprakla Buluşturulacak.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından geçen yıl ilki kutlanan “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” etkinlikleri için hazırlıklar tamamlandı.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından pandemi tedbirleri alınarak katılım sağlanacak olan fidan dikim töreninde; Kütahya genelinde toplam 241 bin 300 adet fidan toprakla buluşturulacak.
Bölge Müdürü Hasan Keskin, “Geleceğe Nefes” kampanyası çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde Kütahya’da 36 ayrı lokasyonda fidan dikimi yapılacağını ve arazi hazırlıklarının Kütahya merkez ve tüm ilçelerde titizlikle yürütüldüğünü belirtti. Bölge Müdürü Keskin, "Geleceğe Nefes fidan dikimi çerçevesinde tüm ilçelerimizde etkinlik düzenlenecek. Kütahya Merkezde protokolün katılacağı törenlerimiz ise Kirazpınar ve Kümaş Ağaçlandırma Sahalarında gerçekleştirilecek. Bizler bugün fidan, yarın nefes diyoruz ve dünya’ya nefes oluyoruz. Ve tüm vatandaşlarımızın da bu anlamlı kampanyaya destek verdiklerini biliyoruz. Bu nedenle “Geleceğe Nefes Fidan Dikim Kampanyasına” tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımız fidan bağışlayabiliyorlar. Hedefimiz, yemyeşil bir Türkiye fotoğrafı oluşturmak” şeklinde konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi