Milli Eğitim Başarısızdır

Videoyu Aç Milli Eğitim Başarısızdır
A
a

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi ile ilgili değerlendirmede bulunan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “MEB, çalışmalarının yetersizliğinden dolayı başarısız olmuştur. Salgında başarısız olan varsa o da Milli Eğitim Bakanlığıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi ile ilgili değerlendirmede bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı’na karne verdi. Bakanlığın başarısız olduğu çalışmalar hakkında konuşan Alkan, “Okullarda yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda neredeyse 1 yıldır hiç çalışma yapılmadı. Seyreltilmiş sınıf uygulamasında, 4 metre kareye 1 öğrenci uygulamasında Bakanımız ayrı bürokratları ayrı konuştu. Olan öğrenci ve öğretmenlere oldu. Yattığımız yerden maaş aldığımız ileri sürülerek adeta sosyal medyada linçe ugradık. Özel Okullar Derneği Başkanı başta olmak üzere birçok kesim öğretmenlere saldırırken MEB bizleri savunmadı. Milli Eğitim Bakanlığı 1 milyon öğrenciye tablet dağıtamadı. 2016-2020 yılları arasında özel okullarda okuyan öğrenciler için 5,78 milyar lira destek verildi. Ortalama tablet fiyatını 1.100 lira olduğunu düşünürsek dağıtılan bu para ile öğrencilere 5.254.545 tablet alınabilinirdi. Özel okula gelince vergi indirimi başta olmak üzere kaynak var, kamu okullarına ise yok” diye konuştu.
BİR TEK MEB ANLAMADI
Milli Eğitim Bakanlığı’nın başarılı olabilmesi için çok çalışması gerektiğini belirten Alkan, “MEB bu yarıyıl başarısız oldu. İkinci dönemde başarılı olabilmesi için çok çalışmak zorundadır. Kamusal eğitim için daha fazla çalışma yapması gerekmektedir. Öğretmenliğin ne kadar zor bir meslek olduğunu herkes salgında anladı. Bir tek MEB anlamadı” şeklinde konuştu.
 
HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi