Milli Eğitim’in karnesi sıfır!

Videoyu Aç Milli Eğitim’in karnesi sıfır!
A
a

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın bitmesiyle Millî Eğitim Bakanlığı’na verdikleri karnede Eskişehir’in sorunlarına da değindi. Alkan, “Eskişehir’de en temel sorun olan ikili eğitim sorunu çözülemedi” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının bitmesi nedeniyle Millî Eğitim Bakanlığı (MEB)’na karne verdi. Alkan, MEB’in karnesinin başarısız olduğunu söyledi. Eğitimin niteliğinin gerilediğine dikkat çeken Alkan, “Bununla birlikte eğitimin niteliğinde yaşanan gerilemenin sürmesi, son yıllarda belirgin şekilde artan eğitimde ticarileşme ve eğitimi dinselleştirme uygulamaları, okulların fiziki altyapı ve donanım eksikliklerinin sürmesi, kalabalık sınıflar sorunu, ikili öğretim, taşımalı eğitim, çocuk ve gençlerin dini cemaat ve vakıfların kreşlerine ve yurtlarına yönlendirilmesi, çocuklara yönelik taciz ve istismar vakalarının artması, mülakata dayalı sözleşmeli öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik uygulamasının sürmesi, ataması yapılmayan öğretmenler sorunu vb. gibi çok sayıda sorun, eğitim sisteminin belli başlı sorunları olarak geçtiğimiz öğretim yılına da damgasını vurmuştur” diye konuştu.
EN TEMEL SORUN ÇÖZÜLMEDİ
Eskişehir’in en temel sorunlarının hala çözülmediğine dikkat çeken Alkan, “İkili eğitim sorunu çözülemedi, kalabalık sınıflar sorunu çözülemedi, yardımcı hizmetli sorununu çözülemedi, ilçelerdeki öğretmenlerin hizmet puanı olmasına rağmen, norm kadrosu sorunu çözülemedi, taşımalı sistem bu eğitim döneminde ağır aksakta olsa da sürdü fakat 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde en temel sorun olacak, kira artışları ve ulaşım eğitim emekçilerinin, ekonomik krizin etkisiyle şimdiden MEB'e sorumluluklar yüklemektedir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir