Milli İrade İlkokulu’ndan Anlamlı Etkinlik

Videoyu Aç Milli İrade İlkokulu’ndan Anlamlı Etkinlik
A
a

Eskişehir Milli İrade İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Feyza Derya Osma’nın öncülüğünde DODÕ Dijital Ortamda Değerler Öğretimi eTwinning Projesi yürütüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Proje kapsamında, Feyza Derya Osma ve proje ekibi,2023 Eğitim vizyonu amaçları kapsamında çocukların sadece akademik başarı ile geleceğe yürüyemeyeceğini ifade ederek, ahlaki ve etik açıdan da gelişerek çift kanatla geleceğe uçmalarını hedefliyor. Proje kapsamında Dünya Otizm Farkındalık Günü için Özel Eskişehir Sevgi Umutları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Serpil Gürcan’la bir araya gelindi.

Proje Öğrencilere Değer Katıyor
Proje hakkında bilgi veren Feyza Derya Osma, “Otizm nedir, otizmli çocukların özellikleri nelerdir, otizmli arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız gibi pek çok soruya yanıt buldular ve bu özel günün anlamını daha çok içselleştirdiler. Proje kapsamında öğrenciler,dijital araçları kullanarak değerler eğitimi değerler ile ilgili çalışmalar yapıyorlar.Yardımseverlik,Biz bilinci ve Empati değerlerine çalışıyorlar” dedi. .Ayrıca proje kapsamında Empati değeri ile ilgili de LÖSEV yetkilisi ile buluşarak LÖSEV konusunda farkındalık oluşturdular.Dijital ortamda bir çok web 2.0 aracını kullanmayı öğrenen çocuklar,farklı okullardan arkadaşları ile yaptıkları ortak çalışmalardan büyük zevk aldıklarını ifade etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi