Milli Serveti Kurtardık

Videoyu Aç Milli Serveti Kurtardık
A
a

Büyükşehir Belediye meclisi Mart ayı ilk toplantısı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleştirildi. Opera binasında koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen toplantıda 24 gündem maddesi görüşüldü. Maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gündem dışı söz alan AK Partili Murat Özcan, “Çevreyolunda bulunan ve eski garaj olarak söz ettiğimiz alan ne kadara mal oldu? Burası ne için kullanılacak? Belediye envanterinde olmayıp emniyet envanterinde olan 96 araçla ilgili ve Aşağısöğütönü’nde kaçak olduğu iddia edilen villa ile ilgili bilgi verir misiniz” diye sordu.
İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR
Çevreyolunda bulunan eski garaj ile ilgili konuşan Büyükerşen, “Orası bakım ve onarım yapmak için yapılmış. Milli Emlak’tan alınmış ve parası verilmiş. Tapusu da var. Ancak biz kendimiz göreve geldiğimizde yatırımlarımızı kendimiz yapabilmek ve maliyeti düşürmek için Alpu yoluna kendi arazimize bakım onarım yeri kurduk. Diğer taraf bakımsız halde uzun süre orada kaldı. Çatısında  çökmeler başlamış, demirler çürümeye başlamış. Bizim o mekanı kullanmamız lazım. Burasının bir değeri var. O bölgede nüfus artıyor ve vatandaşların hizmet alabilmesi için bakım ve onarım ihalesine çıktık. 8 milyon civarında ihale edildi. Yeni yapılmış gibi oldu ve milli servetin yok olmasının önüne geçildi. Gelin görün ki gazetelerden okuyorum. Görüyorum ki 2-3 büyük şirketle anlaşıp onların kullanımı için yapmışız. Ben bilmiyorum siz biliyorsanız söyleyin. Yapıldıktan sonra teklif getirenler oldu. Ama onun kararını mecliste hep beraber vereceğiz zaten. Orası öyle duruyor. Eğer biriyle anlaşma yaptıysak kimle yaptıysak ispatlasınlar. Belgeleriyle ispatlamaya mükellefler. Ben böyle bir şey yapan bir belediye başkanı değilim, arkadaşlarım da değil. Bunu iddia edenler ispatlasın, ispatlamayan şerefsizdir. Orası için 8 milyon harcadık ama milli serveti kurtardık” dedi.
ÇAMURLU İFTİRA
Büyükerşen 96 araç ile ilgili ise şunları söyledi: “Bu söylenen 90 araç bizden önceki belediye yönetimlerinde olan olaylar. Bizle ilgili bir olay yok. Bazı kişiler çamurlu iftiralar yaratıyor. Bizim envanterimizde yok ama emniyetin envanterinde varmış. 20 yıl önce hiç sormamış. Zorla yapılan bir iftiradır. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’ndeki arkadaşları lekelemek isteyenlerin iftiralarıdır. Otobüs envanteri biz göreve geldiğimizden beri alınan hurdaya alınan tüm araçların envanteri vardır.”
VİLLA DEĞİL YALI
Aşağısöğütönü Mahallesinde kaçak olduğu iddia edilen villa ile ilgili konuşan Büyükerşen, “Yalan söylemişler villa değil 2 odalı 1 mutfaklı yalı” diyerek şöyle devam etti: “Eşimin tarlasının yanında bir komşusu var. O prefabrik almış. Ancak kuramamış. Bizim bahçemizde durmasını istedi. Ben de çürüyeceğini düşünerek ondan satın aldım. 2-3 günde kuruluyor zaten. Yapılması için birini görevlendirdim. O da merak etme her şeyi yaptım dedi. Asıl yapması gerekeni yapmamış. Tepebaşı Belediyesi’nden ruhsat almamış. Alsa kaçak falan sayılmayacakmış. Ama yanlış beyandan kaynaklı davalık oldu. Savcı kaçak değil diyor. Yanlış beyandan veya usulsüzlükten dolayı hükmün ertelenmesine karar vermiş.  Hata bende evet, takip etmemişim. Tepebaşı Belediyesi’ne gidip cezayı yatırdım, ruhsatı aldım. Bana biraz pahalıya patladı ama yabancıya gitmedi. Bunu siyasi malzeme yapacaklarını biliyordum ama oldu. Bunu daha fazla çekiştiriyorlar. En büyük yanlışları da yalıya villa demeleri. Eskişehirliler böyle bir şey olmayacağını, bundan pay çıkmayacağını gayet biliyor.”

Esra Ünlü
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi