Milyonlara umut oldu

Videoyu Aç Milyonlara umut oldu
A
a

Doğuştan kas erimesi Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası olan ve tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren İslam Olkun’un, ESOGÜ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünü kazandı. Olkun ailesini evlerinde ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, tebrik etti.


Doğuştan beri SMA TIP2 hastası olan ve tekerlekli sandalye yaşamını sürdüren İslam Olkun, ilk öğretiminin ardından liseyi açıktan tamamladı. Açıköğretim Fakültesi’nin 4 yıllık Kamu Yönetimi bölümünü önümüzdeki hafta bitirmeye hazırlanan İslam, bu yıl bir başka başarıya daha imza attı. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, İslam Olkun ve ailesini evlerinde ziyaret ederek tebrik etti. Çakırözer, “Sevgili İslam’ın okuma azmi ve kararlılığı müthiş. İslam bu başarısıyla azmin, kararlılığın önünde hiçbir engelin bulunamayacağını hepimize gösterdi” diye konuştu.
ERİŞİLEBİLİR SOSYAL HAYAT
İslam Olkun da kendisinin tüm gün SMA hastaları için özel tasarlanan bir tekerlekli sandalyede oturması gerektiğine işaret ederek, “Kazandığım bölüme gidip baktım. Eğitim Fakültesi engellilerin erişimine uygun değil. Ya bir asansör yapılması ya da alt yapının benim geliş gidişime uygun hale getirilmesi gerekli. Bu vesile ile hem kamu hem de özel kuruluşlara seslenmek istiyorum. Daha erişilebilir bir toplum, daha erişilebilir bir sosyal hayat yarattığımızda, engellilerin hayata katılımı kolay olacaktır” dedi.
YÖNETİME İLETTİ
Milletvekili Çakırözer de İslam Olkun’un kazandığı bölüme rahat bir biçimde erişiminin sağlanması için üniversite yönetimi ile iletişime geçti. Çakırözer, “Rektörlük ile görüştüm. İslam bu kadar büyük engelleri kendi azmiyle aştıysa, şimdi onun okuluna huzur içinde gidip gelebilmesi için önündeki tüm engellerin kaldırılması lazım. Bu konuda ESOGÜ’nün her türlü çabayı göstereceğine inanıyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi