Milyonların sesiyiz!

Videoyu Aç Milyonların sesiyiz!
A
a

Dernek binasına astıkları ‘Geçinemiyoruz. Zamlar geri alınsın’ pankartı nedeniyle Eskişehir Halkevi’ne kesilen 18 bin lira para cezasına itiraz edildi. Adliye önünde itiraza ilişkin açıklama yapan Cevat Aydemir, “Yalnızca bir pankart değil, geçinemeyen milyonların sesiyiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Halkevi’ne dernek üyeleri tarafından ‘Geçinemiyoruz. Zamlar geri alınsın’ pankartı asıldı. Bunun üzerine halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek ve karşıt görüşlü grupları karşı karşıya getireceği iddiasıyla pankart Eskişehir Valiliği tarafından indirildi ve 18 bin lira para cezası kesildi.
YALNIZ VE ÇARESİZ DEĞİLİZ
Kesine 18 bin lira para cezasına tepki gösteren Eskişehir Halkevi üyeleri, adliye binası önünde toplandı ve bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de katıldı. Para cezasına ilişkin Eskişehir Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz dilekçesi verdiklerini söyleyen Eskişehir Halkevi Şube Başkanı Cevat Aydemir, “Eskişehir Valiliğinin bu genelge ile asıl yapmak istediği: olan bitene sessiz bir toplum yaratmaktır. Aslında korktukları; farklı görüşten grupların karşı karşıya gelmesi değil, geçinemeyen milyonların bir avuç sömürücünün karşısına dikilmesidir. Zamlar karşısında bunalan, yoksullaşan ve geçinemeyen milyonların sesini kesmektir asıl niyet. Bilinmelidir ki yalnızca bir pankart değil, geçinemeyen milyonların sesiyiz. İnsanlık onurunu ayaklar altına alan bu manzarayı hak etmiyoruz ve isyan ediyoruz. İnsanca yaşayabileceğimiz bir ülke için birlikte mücadele etmeye ve değiştirmeye çağırıyoruz.Artık sadece nefes almak değil, insanca yaşamak istiyoruz. Öfkeliyiz hem de çok öfkeli. Yalnız ve çaresiz değiliz. Sesimizi kesemeyeceksiniz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir