Mimarlık Bölümü Öğrencileri İnönü İçin Proje Üretecekler

Videoyu Aç Mimarlık Bölümü Öğrencileri İnönü İçin Proje Üretecekler
A
a

İnönü Belediye Başkanlığının Eskişehir Teknik Üniversitesi (Estü) İle Ortaklaşa Başlattığı İlçesinin Turizm Haritasının Çıkarılması Çalışmaları Kapsamında Öğrenciler İlçeyi Gezdi.

İnönü Belediye Başkanlığının Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile ortaklaşa başlattığı ilçesinin turizm haritasının çıkarılması çalışmaları kapsamında öğrenciler ilçeyi gezdi.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, ders yürütücüleri Dr. Öğretim Üyesi Betül Ekinci ve yüksek mimar Ebru Ayas eşliğinde İnönü ilçesinin tarihi, kültürel, turistik ve doğal alanlarını gezdi. Öğrenciler, ilçeyi tanımak amacı ile gerçekleştirdikleri gezi sonrası İnönü’nün kültürel değerlerini ön plana çıkartacak projeler üzerine çalışma gerçekleştirecek. Öğrencilerin ilçe ile ilgili mimari proje dersinde ürettikleri projeler üç aşamalı bir jüri değerlendirmesinde geçerek finale ulaşacak.
İnönü Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, ülke genelinde belediye ve üniversite birlikteliği ile örnek teşkil edece olan çalışmada mimarlık bölümü öğrencilerinin yapacakları proje, İnönü için şimdiye kadar üretilmiş olan önerilere yeni bir yaklaşım sunmasının hedeflediği belirtildi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi