MÜCADELE ÇAĞRISI

Videoyu Aç MÜCADELE ÇAĞRISI
A
a

Kıdem tazminatlarının fona devredilmek istenmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan SES Şube Eş Başkanı Özge Yılmaz, “Emekten yana olan tüm kesimleri elimizde kalan son hakları gasp etmeye çalışanlara karşı işçisiyle kamu emekçisiyle omuz omuza vermeye, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.


KESK Eskişehir Şubeler Platformu adına SES Şube Eş Başkanı Özge Yılmaz, kıdem tazminatlarının fona devredilmek istenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
CAYMA HAKKI YOK
“Neredeyse her iki yılda bir tekrar ısıtılıp servis edilen Kıdem Tazminatı Fonu bu kez Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) ambalajı ile allanıp pullanıp önümüze konulmaktadır” diyen Yılmaz, “Hedefte sadece işçilerin kıdem tazminatı hakkı değil, kamu emekçilerinin kamusal emeklilik hakkı da vardır. Nitekim medyaya da yansıyan bilgilere göre masada olan modellerden birisi de zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) olarak yeniden yapılandırılması modelidir. Buna göre daha önce zorunlu BES’ten çıkanlar da dahil olmak üzere tüm çalışanların, cayma hakkı olmaksızın ve en erken 10 yıl içinde sistemden çıkabilme gibi ağır şartlarla TES’e dahil edilmesi hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.
GASP ETTİRMEYECEĞİZ
Tüm kamu emekçileri ve emekten yana olan tüm kesimlere seslenen Yılmaz, “KESK olarak bugün işyerinde, fabrikasında, sokakta ‘Kıdem Tazminatıma Dokunma’ diyen işçilerin onurlu mücadelesini selamlarken, tüm kamu emekçilerini, emekten yana olan tüm kesimleri sadece işçilere destek açıklamaları ile yetinmemeye, elimizde kalan son hakları gasp etmeye çalışanlara karşı işçisiyle kamu emekçisiyle omuz omuza vermeye, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi