Mücadele ettik pazarcı geldi!

Videoyu Aç  Mücadele ettik pazarcı geldi!
A
a

Bir süredir açılmasına yönelik tartışmalara sebep olan 71 Evler Semt Pazarı, bu hafta esnafın ve vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı. İlerleyen haftalarda tezgahların daha da çoğalacağına inandıklarını söyleyen mahalle sakinleri, "Başardık, pazarcılar gelmeye başladı. İlerde daha da büyür" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz hafta Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un ziyaret ettiği 71 Evler Semt Pazarı, bu hafta esnafın ve vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı. Önümüzdeki günlerde katılımın daha yoğun olacağına inandıklarını ifade eden 71 Evler Mahalle Muhtarı Veysel Gaznepoğlu, "Çok mutluyuz bugün. Millet mutlu, esnaf memnun. Yıllardır bekliyorduk pazarı. Çok kalabalık bu hafta. İnşallah çoğalacak tezgah. Geçen hafta 15, 20 tezgah vardı ama bu hafta doldu" diye konuştu.
Süheyla Aydınoğlu
"Memnunuz. Allah razı olsun başkanımızdan ve muhtarımızdan. Evim şurada hemen inebiliyorum pazara. Çok iyi oldu pazar. Köyden yeni geldim hemen indim pazara. Diğer Pazar uzaktı. Taşıması zor oluyordu.”
Döndü Yurtoğlu
"Memnun olduk. Öbür pazara gidiyorduk, yoruluyorduk. Çok güzel oldu. Allah razı olsun başkanımızdan. Çok rahat oldu böyle evimize yakın. En başa kadar pazar uzasın istiyoruz. Başardık, pazarcılar gelmeye başladı. İlerde daha da büyür."
Pakize Karasu
"Çok iyi oldu. Çok rahat. Pazarı getirenden Allah razı olsun. Uzun zamandır bekliyorduk. Ben bugün de protesto olur diye geldim. Baktım yokmuş, pazar kuruluyor evime gittim rahatça. Diğer pazara gitmek zor oluyordu. Çok güzel böyle tezgahlar açıldı."
Huri Dudu Kara
"Çok iyi oldu. Memnun oldum kurulmasına. Yakın evimize. Geliyoruz rahatça. Eksiğim oldukça gelip gidiyorum. Şimdilik çok güzel. Bu hafta daha kalabalık. Burası çok güzel oldu getirenden Allah razı olsun."
Döndü Altay
"Bugün pazar çok kalabalık. Geçen hafta başkanımız geldi Allah razı olsun. Başkanımız, muhtarımız olmasaydı bu pazar olmazdı. Mücadele verdik. Haftaya daha güzel olacak. Başkanımızdan Allah razı olsun. Milletimiz çıksın alışverişini yapsın ki pazarcılarımız da kazansın."MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi