MÜCADELEMİZ BOŞA GİTMESİN

Videoyu Aç MÜCADELEMİZ BOŞA GİTMESİN
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Covid-19 Tavsiye Kurulu, kurul alt komisyonunda görevli personelin de katılımıyla toplandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Kurul, ESOGÜ’nün tüm birimlerinde ESOGÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından hazırlanan “Covid-19 Eylem Planı” çerçevesinde sahada sorumlu olacak kişileri belirlemek suretiyle denetim yapmak ve ilave tedbirler alarak tavsiyelerde bulunmak üzere oluşturuldu. ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki toplantıda katılımcılar tüm yönleriyle Covid-19 hastalığı, üniversitede alınacak önlemler ve ESOGÜ Covid-19 Tavsiye Kurulu’nun çalışma süreci hakkında bilgilendirildi.
ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞTILAR
Toplantının açılış konuşmasını yapan ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve ESOGÜ Covid-19 Tavsiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, 11 Mart’ta ülkemizde ilk Covid-19 vakasının bildirilmesinin ardından 15 Mart’ta ESOGÜ’de salgınla ilgili ilk toplantının yapıldığını ve daha sonra YÖK’ün görevlendirmesiyle Covid-19 Üst Komisyonu’nun kurulduğunu söyledi. Prof. Dr. Ali Arslantaş, kurulun üniversitede Covid-19 konusunda izleme faaliyeti yürüteceğini, eksiklikleri belirleyeceğini ve ilgili birimlerle birlikte sorunlara çözüm getirmeye çalışacağını kaydetti.
Daha sonra Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilim Kurulu Üyesi, ESOGÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş’ın bilgilendirme sunumu gerçekleşti.
TEDBİRLİ OLUN
Prof. Dr. Selma Metintaş Covid-19’a karşı bireysel bazda etkili önlemler alabilmek için öncelikle sağlık okur-yazarlığı yüksek, olayı iyi anlayabilen ve olayın önemine inanmış bireylerin varlığının gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Selma Metintaş, Covid-19’a karşı kurumsal bazda alınabilecek önlemleri anlatırken kapalı alanların havalandırılmasının ve 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde düzenleme yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Bilgilendirici broşürlerin görülebilecek yerlere asılması, alkol bazlı el dezenfektanı ya da kolonya kullanımı, temizliğe dikkat edilmesi ve elle temasın azaltılmasının da önemine dikkat çeken Prof. Dr. Selma Metintaş, işyerlerine mümkünse ziyaretçi kabul edilmemesi ya da sayısının minimuma indirilmesinin gereğine de işaret etti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi