Mücadelemiz sürecek

Videoyu Aç Mücadelemiz sürecek
A
a

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Eskişehir Örgütü tarafından Gezi Davası kapsamında hapis cezasına çarptırılan kişilere mektup gönderildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye İşçi Partisi (TİP), tarafından Türkiye’de eş zamanlı olarak Gezi Davası kapsamında hapis cezasına çarptırılan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’a mektup gönderildi. Eskişehir’de de Köprübaşı PTT önünde bir araya gelen TİP üyeleri, yazdıkları mektupları hapis cezasına çarptırılan kişilere gönderdi ve basın açıklaması yaptı. Açıklamaya TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da destek verdi.
ADALET YERİNİ BULACAK
PTT önünde yapılan basın açıklamasında konuşan TİP Eskişehir İl Başkanı Özlem Tanç, “102 gün önce, daha önce 2 kez beraat ettikleri davadan, yeni tek bir delil olmaksızın hukuksuz biçimde yeniden yargılanan arkadaşlarımız ağır cezalara çarptırıldılar ve tutuklandılar.Bizler biliyoruz ki, verilen cezalar ile özgürlüğü elinden alınan arkadaşlarımızın şahsında gözdağı verilmek istenen; mesleklerini yaparken topluma karşı sorumluluklarının olduğunu unutmayan, doğal varlıklarımızı, tarihsel mirasımızı korumak için gerçekleri söylemekten kaçınmayanlardır.Gençlerimizin nitelikli parasız eğitim alması için mücadele eden, geleceklerinin şaibeli sınavlarla belirlenmesine itirazı olanlardır.Bunu biliyoruz ve bir kez daha tekrar ediyoruz. Dün nerede isek bugün de oradayız. Dün ne söylüyorsak bugün de aynısını söylüyoruz.Mücadelemiz ve dayanışmamız tüm tutuklu arkadaşlarımız özgür oluncaya, bu bitmeyen hukuksuz dava, bu müsamere sonlanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar sürecek” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi