MÜCADELEYE DESTEK VEREN İLK ŞEHİR!

Videoyu Aç MÜCADELEYE  DESTEK VEREN İLK ŞEHİR!
A
a

Eskişehir tarihine ışık tutan ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Eskişehir Kurtuluş Müzesi, 2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılında çocuklar için bilgilendirici bir etkinlik düzenledi. 


Kurtuluş Müzesi’nde 2 Eylül coşkusu yaşandı. Kurtuluş Müzesi Tarih Danışmanı Prof. Dr. Şaduman Halıcı’nın öğrenciler ile bir araya geldiği etkinlikte, çocuklara Eskişehir’in Kurtuluşu ve Milli Mücadele Dönemi hakkında bilgiler verildi.
MÜZEDE ANLATTIK
Eskişehir’in Milli Mücadele Dönemi’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu belirten Prof. Dr. Halıcı “İzmir’in işgali sırasında Eskişehir’de binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen miting ile büyük mücadeleye ilk el veren şehir Eskişehir olmuştur. Biz de bu anlamlı günde minik misafirlerimizle müzede güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Onlara Eskişehir’in Milli Mücadele Dönemi’ndeki önemini, İsmet İnönü’nün İnönü Savaşı’nda konakladığı bu güzel müzede anlattık” dedi.
ÇOK MUTLU OLDULAR
Prof. Dr. Şaduman Halıcı’ya teşekkür eden öğrenciler, Eskişehir’i çok sevdiklerini ve Eskişehir’in tarihi ile ilgili bilinmeyen önemli bilgileri bu anlamlı günde öğrendikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi