Müdür Keskin: “Doğal Gençleştirmenin Ana Unsuru Toprağı İşlemedir”

Videoyu Aç Müdür Keskin: “Doğal Gençleştirmenin Ana Unsuru Toprağı İşlemedir”
A
a

Müdür Keskin: “Doğal Gençleştirmenin Ana Unsuru Toprağı İşlemedir”

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Bölge Müdürü Hasan Keskin, doğal gençleştirmenin ana unsurlardan birinin toprak işleme olduğunu ifade etti.
Porsuk Orman İşletme Şefliği 46 no’lu bölmede 20,5 hektar saha ile Sabuncupınar Orman İşletme Şefliği 657 no’lu bölmede 22 hektar sahada yapılan makinalı toprak işleme çalışmalarını inceleyen Bölge Müdürü Hasan Keskin, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Tüm İşletme Şeflerinin doğal gençleştirme çalışmalarını gayret ve titizlikle yürüterek, sahaların başarılı olması için uğraş verdiğini söyleyen Müdür Keskin; “Şeflerimiz var güçleri ile yarınlara emanet edecekleri ormanların bakımlarını yapıyorlar ve güzel çalışmalara imza atıyorlar. Porsuk ve Sabuncupınar Şefliklerimiz sınırları dahilindeki gençleştirme sahalarımızda ölü ve diri örtüler 40 - 50 metre ara ile şeritler halinde toplanmıştır. Sahalarımızda halen makinalı toprak işleme çalışmaları devam etmektedir. Bildiğimiz gibi doğal gençleştirmenin ana unsurlardan biri toprak işlemedir. O yüzden çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Çalışmalar tamamlandıktan sonra doğal olarak kozalaklardan tohum uçuşlarının yeterli gelmemesi halinde takviye tohum saçılması yapılarak sahaya gelecek gençliğin daha yoğun ve güçlü gelmesi sağlanacaktır. Emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum” dedi.
Bölge Müdürü Hasan Keskin’e arazi programında Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem, İşletme Müdür Yardımcısı Murat Kavalcı ile Porsuk Orman İşletme Şefi Mehmet Harun Yapı eşlik etti.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi