MUHTARDAN BAŞKANA TEPKİ

Videoyu Aç MUHTARDAN  BAŞKANA TEPKİ
A
a

Huzur Mahallesi Muhtarı Refik Özaydın, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ‘Huzur Mahallesinde ilkokul, ortaokul, lise yok, sağlık ocağı yok’ sözlerine tepki gösterdi.


ES TV’de yayınlanan Vaziyet Programının konuğu olan Kazım Kurt’un “Bugün Huzur Mahallesinde bütün Eskişehir duysun, Huzur’un muhtarı da duysun. Bugün huzur mahallesinde ilkokul yok. Anaokulu yok, ortaokul, liseyi unut zaten. Böyle bir mahallede insanlar durur mu?  Sağlık ocağı yok hastanede tedavi ettiremiyorsun buradan kaçacaksın nitekim kaçtılar” sözlerine Huzur Mahallesi Muhtarı Refik Özaydın’dan tepki geldi. Özaydın, “Bizim okulumuz da var sağlık ocağımız da var. Söylenenlere mahallede büyük bir tepki var. Okulumuzla belediye arası 300 metre ya vardır ya yoktur. Bu sokak bana ait bir sokak. Okul 2017 yılında açıldı. Yukarıdaki okulumuz depreme dayanıksız olduğu için yıkıldı ve bu okul hizmete açıldı” dedi.
SEHVEN SÖYLENMİŞ SÖZLER
Sağlık ocağının ise 2006’da hizmete başladığını söyleyen Özaydın, “Bu sağlık ocağının yeri eskiden askeriyenin yeriydi. Erman Gölet’in mücadelesiyle bu sağlık ocağını açtık. 2006’dan beri Erenköy, Huzur ve Yenidoğan mahallesine hizmet ediyor. Burada en 15 doktorumuz var. Televizyonda söz konusu olan konuşmada sağlık ocağının olmadığı söylendi. Ben bunları sehven söylenmiş sözler olarak kabul ediyorum” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi