Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’Ne Mevsimin İlk Karı Düştü

Videoyu Aç Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’Ne Mevsimin İlk Karı Düştü
A
a

Kütahya’Nın Gediz İlçesinde Bulunan Ve Bölgenin En Önemli Turizm Merkezi Olan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi'ne Mevsimin İlk Karı Yağdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Gediz ilçesinde bulunan ve bölgenin en önemli turizm merkezi olan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’ne mevsimin ilk karı yağdı.
Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, her mevsim farklı renkleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Murat Dağı Termal Kayak Merkezinin kış turizminde bölge için büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
Murat Dağı’nın, Türkiye’nin 22. kayak merkezi olduğunu belirten Başkan Akçadurak, “Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından master planı onaylanan Türkiye’nin 22. kayak merkezi Muratdağı, Kaplıca, mesire, kayak, doğa, yamaç paraşütü, fotoğraf çekimleri, bitki örtüsü, spor ve kros yarışmaları ile hemşerilerimize ve bölgemize hizmet vererek senenin 12 ayı cazibe merkezi haline dönüştürülmüştür. Murat Dağı’ndaki kar kalitesi Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bölgesel anlamda büyük gelişme potansiyeli oluşturacak bir imkana sahibiz. Bu sezon yağan ilk karla birlikte kayak severlerin ortak toplanma noktası Murat Dağı Termal Kayak Merkezi olacaktır inşallah” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi