Murat Kahveci birinci seçildi

Videoyu Aç Murat Kahveci birinci seçildi
A
a

SES Eskişehir Şubesi ile Odunpazarı Belediyesi tarafından Covid salgınında hayatını kaybeden sağlık emekçileri adına düzenlenen şiir ödülünün kazananı açıklandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi ile Odunpazarı Belediyesi, Covidsalgınında hayatını kaybeden sağlık emekçileri adına şiir ödülü düzenlendi. Ödülün kazananını SES şube binasında yapılan basın açıklaması ile duyuruldu. Basın açıklamasına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Türkiye genelinde duyurusu yapılan şiir ödülünü Artvin’in Yusufeli ilçesinde hemşire olarak çalışan Murat Kahveci’nin kazandığını söyleyen SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “Gönderilen dosyaların seçici kurul tarafından değerlendirilmesi sonucunda Murat Kahveci’nin 11. Kattaki Emrullah dosyası oy birliğiyle ödüle değer görülmüştür.Murat Kahveci’yi kutluyoruz.Şiir ödülüne katılan tüm şairlerimize teşekkür ediyor, salgınla mücadelede kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.
ESERİ KİTAP HALİNE GETİRİLECEK
Birinci seçilen Murat Kahveci’yi tebrik eden Başkan Kurt, “SES arasında düzenlenen bir protokolle Covid nedeniyle yaşamını yitiren ve gerçekten çok büyük mücadeleler veren sağlık çalışanlarına saygımızı belirtmek adına bir şiir yarışması düzenleyelim istedik. Sonuçta ciddi bir katılımla 37 ürün içerisinde değerlendirmeye alınan 12 dosyadan bugün birisi ödüle layık görüldü. Bu arkadaşımız Sayın Murat Kahveci. Birinci seçilen arkadaşımızın eseri bir kitap haline getirilecek ve uygun bir zamanda açmayı planladığımız tahmini eylül gibi Sağlık Emekçilerine Saygı Parkı’mızın açılışı sırasında da kendisine bir ödülümüz takdim edilecek. SES yöneticilerine ve tüm sanatçılara teşekkür ediyorum” dedi.MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi