MÜZİĞİN MUTFAĞI BÜYÜLEDİ

Videoyu Aç MÜZİĞİN MUTFAĞI BÜYÜLEDİ
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okulları kapsamında 5 hafta süreyle gerçekleştirilen ‘Müziğin Mutfağı’ kursuna katılan çocuklar, ünlü müzisyenler Başak Yavuz, Banu Kanıbelli ve Uğurcan Kurt ile birlikte sahneye çıkarak konser verdi.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde öğrencilere, ünlü müzisyenler Başak Yavuz, Banu Kanıbelli ve Uğurcan Kurt eşlik ederken konser izleyicilerden tam not aldı. 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi, Yukarı Söğütönü Belde Evi, Çukurhisar Çocuk Sanat Merkezi ile Aşağı Söğütönü Deneyimli Kafe’den 8-12 yaş arasındaki 30 çocuğun katıldığı konser programını Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da izledi.
ÜCRETSİZ KONSER
Eğitmen Yalçınkaya’nın sosyal medya üzerinden çocukların performans görüntülerini paylaşması ve bu görüntülerin ünlü caz sanatçısı Başak Yavuz’un dikkatini çekmesi ile planlanan konser ücretsiz olarak düzenlendi. Konserde klasik, caz, rock, folk rock ve türkü müzik dallarından toplam 8 eser icra edilirken sanatçıların ve çocukların performansı, salonu dolduran sanatseverlerden tam not almayı başardı.
BAŞARILI OLACAKLAR
Caz sanatçısı Başak Yavuz, piyanist Uğurcan Kurt ve şarkıcı, şarkı yazarı, eğitim psikoloğu Banu Kanıbelli’nin çocuklara eşlik ettiği konser sonrasında bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da etkinliğin bir ilk olduğuna vurgu yaparak, “Bugün Eskişehir’de çok farklı bir etkinlik yaşanıyor. Gerçekten bir ilk. Başta Ekin olmak üzere Banu Kanıbelli, Başak Yavuz, Uğurcan Kurt kardeşimizin katkıları çok büyüktü. Bir saat içinde kafamdan o kadar şey geçti ki… Çalışma neticesinde istenildiğinde nerelere varılabildiğini görmüş oluyoruz. Siz velilere, çocuklarınızı bize emanet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bir belediye ancak böyle büyüyebilir; karşılıklı sevgi, saygı içinde. Bu çocuklarımız belki müzisyen olmayacak ama insanda müzik sevgisi olduğu zaman kalbi farklı atıyor ve çok vicdanlı oluyor, dünyaya da farklı gözle bakıyorlar. Çok önemli bir iş başarmışlar. Nasıl ki İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’na çok farklı noktalardan başlayarak bu başarılı günlere geldiysek; aynı şekilde bu grup da başarıya ulaşacak. Belki size temizlik sopasını, kaşığı arattıracaklar ama başarılı olacaklar” diye konuştu.
ÖZEL BİR PROJE
Piyanist Uğurcan Kurt eşliğinde 2 parça seslendiren müzisyen Başak Yavuz ise “Şimdi sizlere söylüyorum; bu çok özel bir proje” dedi. Bir diğer sanatçı Banu Kanıbelli ise, “Ne kadar güzel bir birliktelik olmuş. İçlerinden biri ‘Acaba İstanbul’da yapabilir miyiz?’ diye sordu. Neden olmasın, isterseniz ve düşlerseniz neden olmasın. Belediyenin desteği çok büyük” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi