MÜZİKALE YOĞUN İLGİ

Videoyu Aç MÜZİKALE YOĞUN İLGİ
A
a

Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının, Zülfü Livaneli’nin eserlerinden yola çıkarak hazırladığı ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ adlı müzikali, başladığı Ekim ayı başından itibaren kapalı gişe oynamaya devam ediyor. 

Ekim ayı başında sahnelenmeye başlayan müzikalin biletleri, satışa çıktığı anda tükenerek 3 ay gibi bir sürede 15 bin kişinin üzerinde izleyici ile buluşmayı başardı.
SINIRLI TURNE
Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere şehir dışındaki birçok ilden davet alan müzikal, sahnelerin teknik yetersizlikleri nedeniyle oldukça sınırlı sayıda turne yapma fırsatı yakalıyor. Müzikalin yapısı gereği sahneleneceği salonda orkestra çukuruna ihtiyaç duyulması ve bu teknik donanıma sahip az sayıda salonun mevcut olması nedeni ile büyük şehirler de dahil olmak üzere bir çok ilimize turne gerçekleştiremiyor.
DEV KADRO
Eskişehir Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevini sürdüren Ali Eyidoğan’ın yönettiği oyun, ülkemizi derinden etkileyen toplumsal olayları ve yakın Türkiye tarihini konu ediyor. Aytuğ Ülgen'in Orkestra şefliğini üstlendiği oyunun koreografisi ise Deniz Alp'e ait. Müzikalin kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Soner Erdoğmuş, dekor tasarımını ise Ahmet Ertap gerçekleştirdi. Oyunda Şehir Tiyatrolarının başarılı sanatçılarından Devrim Özder Akın, Elif Melda Yılmaz, Zafer Ergül, Sinan Demirer, Gamze Demirer, Özlem Akdoğan, Berkay Akın ve Hakkı Kuş rol alıyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi