NÂZIM HİKMET’İN KIYMETİNİ BİLİN

Videoyu Aç NÂZIM HİKMET’İN KIYMETİNİ BİLİN
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve İş Sanat tarafından düzenlenen Nâzım Hikmet’in Yolculuğu adlı söyleşide, Türk şair, oyun yazarı, romancı ve anı yazarı Nâzım Hikmet konuşuldu. Prof. Dr. İhsan Güneş, “Nâzım Hikmet’in kıymetini bilmemiz gerekiyor” dedi.

Söyleşi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi’nde edebiyatseverlerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Söyleşinin konuğu Prof. Dr. Haluk Oral, moderatörü ise Prof. Dr. İhsan Güneş olurken; etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
20. YÜZYIL ŞAİRİ
Nâzım Hikmet’in hayatının anlatıldığı söyleşide konuşan Prof. Dr. Güneş, “Mavi Gözlü Dev, Nâzım Hikmet 20. yüzyılın şairidir. Bu dönem, insanlığın çok acı çektiği bir dönemdir. Çağdaş Türkiye’nin temelini oluşturan, milli mücadelenin içinde yaşamış, bu mücadeleyi veren kişilerle iç içe olmuştur. Ama gezdiği her yerde tüm bunları Türkçe ile okumuş, yazmıştır. Nâzım Hikmet’in kıymetini bilmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
ŞİİRLERİ ÇOK FAZLA
Prof. Dr. Oral ise söyleşideki konuşmasında, “Nâzım Hikmet gibi büyük şairin oluşmasında mutlaka ailesinin büyük etkisi vardır, olumlu ya da olumsuz. Şiirleri daha çok olduğu için biz onu şair olarak biliyoruz. Hayatı boyunca vatan sevgisi aşılıyor” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi