NEDEN BİLGİ VERİLMEDİ?

Videoyu Aç NEDEN BİLGİ VERİLMEDİ?
A
a

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, koronavirüs tanısı konulmuş öğrencilerin haftasonu gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavına alındığını ve bu durumun sınavda görev alan tüm personelin son dakika haberi olmasına tepki gösterdi.


Geçen hafta sonu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Fakültesinde gerçekleşen YKS’ye koronavirüs tanısı konulmuş ve karantinada olan öğrencilerin alındığını belirten Alkan, “Cumartesi ve Pazar günleri yapılan YKS’de başta öğretmenler olmak üzere görev alan personele son dakikada Covid-19 tanısı konan ve karantinada olan öğrencilerin olduğu söylenmiştir. Aynı binada F5’te Cumartesi 5 pozitif 2 karantinada olan öğrenci Pazar günü 2 pozitif 2 karantinada bulunan öğrenci sınava alınmıştır. Bu durumun sınavda görev alan bütün personelden son dakikaya kadar gizlenmesinin bilimsel açıklaması yapılmalıdır” dedi.
İZAHI YOK
ÖSYM’nin kamuoyunu bilgilendirmesini isteyen Alkan, “Sınavda görevi olan ve kronik hastalığı bulunan arkadaşlarımıza neden önceden bilgi verilmedi. ÖSYM bina sorumlusunun dahil akademik personel önceden bu durumu öğrenip görevlerini iade etmiş midir? Sınavda görev alan başkan ve gözetmen olan MEB personelinin sağlık güvenliği neden hiçe sayılmıştır?” diye sordu. Bu binada görev alan personelin kaygılı olduğunu aktaran Alkan, “Sınav güvenliğinin ne kadar hayata geçirileceği tartışılırken insan sağlığı açısından son dakikada yapılan bu bilgilendirmenin izahı yoktur” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi