NÖTRÜM DEMESİ BENİ ÜZDÜ

Videoyu Aç NÖTRÜM DEMESİ BENİ ÜZDÜ
A
a

ES TV’de yayınlanan Vaziyet programında konuşan Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü’nün seçimden sonra kendisini tebrik etmemesine ve kendisiyle ilgili soruya nötrüm demesine üzüldüğünü söyledi.


Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, ES TV’de yayınlanan Vaziyet programında Gazeteci Ali Baş ve Arif Anbar’ın sorularını yanıtladı. CHP Milletvekili Jale Nur Süllü’nün seçimi kazandıktan sonra kendisini tebrik etmediğini belirten Çorum, “Şu noktada kırıldığımı söyleyeyim. Burada sanırım sizin programınızdı şey sordu seçimden sonra benim belediye başkanı seçilmemi nasıl değerlendiriyorsunuz yönünde bir soru iletilmiş kendisi nötr olduğunu söyledi. Şimdi bu bir siyasetçinin bence söylememesi gereken bir şey bakın bizim mesela benim en güçlü rakibim milliyetçi hareket partisinden aday arkadaşımızdı. Seçimden sonra yunus emrede MHP milletvekilimiz Sayın Nurullah Metin Sazak Beyle karşılaştığımızda şöyle bir cümle kurdu. Dedi ki biz seçimi kaybettik ama Mihalıççık Haydar Çorumu kazanmıştır dedi yani o kadar güzel gönül alıcı nezaket içeren bir söylem ki yani bu o sizin siyasi süreçte söylenen konuşulan her şeyi siler kaldırır. Olması gereken budur sonuçta bir süreç olmuştur. Rakip olan partinin bile milletvekili bu kadar nezaket gösterirken bu kadar güzel bir üslup kullanırken bizim beraber siyaset yaptığımız milletvekili olması için çaba harcadığımız partide çalıştığımız bir insanın nötrüm demesi bizi biraz beni üzdü açıkçası” ifadelerini kullandı.
10’DAN FAZLA HİZMET KURDUK
Bir tane çöp aracı aldıklarını söyleyen Çorum, “15-20 gün içerisinde gelecek. Yarın kısmet olursa cif kadın transiti alacağız. Ondan sonra bizden önceki dönemde arkadaşlar tabi köylerde yapılan işleri taşa döküyordu ama biz onu da kaldırdık. Kendi ekiplerimizi kurduk. Şu anda 10’un üzerinde hizmet kurduk. Özellikle şunu yapıyoruz köy odaları işte lavabolar, kendi işçilerimizle ayni bunun dışında, tabi biz çok dağınık bir coğrafyayız 2 saat mesafeli köylerimiz var. Ben seçim öncesinde de böyle bir talepte bulunmuştum. Zaten olması gereken de bu şimdi bizim ilçemize tam sağlıklı hizmet götürebilmek içinde bölgelerde hizmet istasyonları kurmak gerekir demiştim ve biz bunun ilkini yaptık. Yunus Emre’de başlattık. Bir tane çalışan arkadaşımız var. Yunus Emre ve arkasında 5-6 köy işte yayla karaçam Hamit oğlu çiftliği, ada hisar ulu çağır bu köylerin sürekli bir ekip olmuş olacak. Hem oradaki yaşlı insanlarına sağlık hizmetleri verecek hem de diğer belediyenin yapmış olduğu yapması gereken hizmetleri sunacak şimdi bunu biz koçlarımızı düzelttikçe ekipmanla bütçemizin tamamladığı aynı şekilde yalın kaya tarafına da gerçekleştireceğiz. Onun dışında şunu hedefliyoruz işte bu ay taşınmadan sonra mevcut bulunduğumuz bina aslında bir kültür evi” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi