O’nun yanında halk var!

Videoyu Aç O’nun yanında halk var!
A
a

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya tepki amaçlı parti binasında basın açıklaması yapan CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü, “O’nun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun üç davadan aldığı ceza Yargıtay tarafından onandı. 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirildi. CHP Kadın Kolları olarak 81 ilde ve 973 ilçede Kaftancıoğlu’na verilen kararla ilgili olarak basın açıklaması yapıldı. Bu kapsamda CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nda yapılan açıklamaya Milletvekili Jale Nur Süllü de katılarak destek verdi.
KADININ GÜCÜNDEN KORKTULAR
Canan Kaftancıoğlu’nun yanında halkın olduğunu söyleyen CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü, Kaftancıoğlu’nun asla yalnızlaştırılamayacağını ifade etti. Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu ve çalışmalarına hız kesmeden devam etiğine dikkat çeken Söğütlü, “Tek adam rejimi, kadının gücünden korktu; çünkü şunu çok iyi biliyor: Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor…Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir.Biz kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlara boyun eğmiyoruz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz. Hukuku yok sayan AKP Hükümeti’ne “Dur!” diyoruz. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Milletin Sesi mitinginde buluşuyoruz. 21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim! Miting alanını mora boyayalım” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir