ÖDEME TARİHİ DEĞİŞTİRİLMELİ

Videoyu Aç ÖDEME TARİHİ DEĞİŞTİRİLMELİ
A
a

Koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle açıklama yapan EMO Şube Başkanı Ender Kelleci, “Salgının artarak karantina uygulamasına geçilmesi durumunda, evlerinde izole edilecek olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için elektrik, su, doğalgaz faturalarının son ödeme tarihlerinin ötelenmeli” dedi.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Başkanı Ender Kelleci, koronavirüs enfeksiyonu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Virüsün tüm dünyada yayıldığını hatırlatan Kelleci, “Uzaktan eğitimle derslere erişecek öğrencilere, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla internetin ücretsiz verilmesi gerektiğini savunuyoruz. Ayrıca, Yüksek Öğretim Kurumu’nun da benzer bir karar almasıyla, 3 hafta boyunca okullarından uzak kalacak olan üniversite öğrencilerine de aynı hizmetin sunulması gerektiğini düşünüyoruz. Bazı şirketlerin çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirmesiyle internet kullanımı ve iletişim altyapısının yükünün artacağı düşünüldüğünde, servis sağlayıcılarına da altyapılarında yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek sıkıntılar için önlem almaları gerektiğini hatırlatmak isteriz” diye konuştu.
ALIM GÜCÜ DÜŞEBİLİR
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizin, salgının dünya genelinde başlattığı ekonomik durgunlukla birlikte daha ciddi boyutlara ulaşma ihtimalinin de göz önüne alınması gerektiğini ifade eden Kelleci, “Bu durum vatandaşların alım gücünü düşürerek elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçların giderilmesinde elzem olan kaynaklara erişim tehlikesini doğuracaktır. Salgının artarak karantina uygulamasına geçilmesi durumunda, evlerinde izole edilecek olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için elektrik, su, doğalgaz faturalarının son ödeme tarihlerinin ötelenmesi gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi