Ödemeye başladık

Videoyu Aç Ödemeye başladık
A
a

Kalabak Su dağıtımı yapan bir grup saka sahibi HAS-ESSU A.Ş’den kırık damacana ücretlerini alamadıklarını iddia etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, “14 Temmuz 2021 tarihinde yaptığımız genel kurulda üyelerimize kırık damacana parası ödemeye başladık” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de Kalabak Su dağıtımı yapan bir grup saka sahibi, Eskişehir’de daha iyi hizmet sunmak için HAS-ESSU A.Ş’nin kurulduğunu fakat şirketin saka sahiplerine haklarını vermediklerini iddia etti. 2010 yılında tüm saka sahibi kişilerin ortak olduğu HAS-ESSU A.Ş’yi kurduklarını söyleyen Gazi Kaya, “Amacımız kar etmek değil Alo Su hizmeti vererek dışardan gelen yabancı sular ile mücadele etmekti. Bunun için araç olarak Alo Su hizmetine başladık. Yaptığımız hizmet zor olduğu için personel bulmakta zorlandık. Bu arada şirketimizi ayakta tutmak için organize sanayi bölgesine ve fabrikalara su dağıtımı yapmak için 2 aracımızı görevlendirdik ve aynı zamanda Kalabak Şube Müdürlüğü’nde perakende su satışı yaparak gelir elde etmeye çalıştık” diye konuştu.
HESAPLARIMIZDA MEVCUTTUR
14 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda üyelere kırık damacana paralarını ödemeye başladıklarını ifade eden Kaya, “Üyelerimiz olan sakalara periyodik olarak kırık damacana parası yazılırken herhangi bir geri dönüş alınmıyordu. 2021 yılında ESKİ Genel Müdürlüğü ile yazışma yaparak kırık damacanalarımızın şirkete verilmesini istedik. Amacımız şirkete mali katkı sağlamaktır. Şirketimizin kurulduğundan bu yana her yıl olağan genel kurulumuzu yaptık. Mali olağan genel kurul da gelir ve giderlerimiz ibra olmuştur. Pandemiden dolayı 2 yıldır olağan genel kurulumuzu maalesef yapamadık. 14.07.2021 tarihinde yaptığımız genel kurulda üyelerimize kırık damacana parası ödemeye başladık. Olağan kurullarımızı hep asgari düzeyde üyelerimizle yaparken bir grup saka arkadaş örgütlenerek olağan genel kurulumuzda yönetimi ibra etmeyip bağımsız denetçi istediler. Biz de oy birliği ile bağımsız denetçi istedik. HAS-ESSU A.Ş yönetimi olarak mahkemeye başvurarak bağımsız denetçi talebimizi yapmış bulunmaktayız. Muhalif arkadaşların sözünü ettiği araçların alım satımı kırık damacanaların ve diğer gelirlerimizin girdisi çıktısı tüm hesaplarımızda mevcuttur” şeklinde konuştu. .MELTEM KARAKAŞ KAYA

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi