Odunpazarı Güvercin Festivali yapacak

Videoyu Aç  Odunpazarı Güvercin Festivali yapacak
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan Güvercinköy’de kümes sahipleri ile bir araya geldi. Geçtiğimiz haftalarda ilki gerçekleştirilen toplantıya bu hafta da devam edilirken, toplantıda 2022 yılında Eskişehir’de Güvercin Festivali yapılmasına karar verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Güvercinköy Projesi’ni Eskişehir’deki güvercin severleri bir araya getirerek, kötü koşullar altında yürütülen güvercin yetiştiriciliğini daha uygar bir seviyeye taşımak için hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Kurt, Eskişehir’de yapılacak olan Güvercin Festivali ile turizme de katkı sağlanabileceğini belirtti.
 
Güvercinköy’den memnuniyetlerini dile getiren kümes sahipleri, Güvercinköy’ü hayata geçirdiği için başta Başkan Kurt Başta başkan Kurt olmak üzere Odunpazarı Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Güvercin Köy’ün alanında Türkiye’de tek olduğunu ifade eden kümes sahipleri, gerçekleştirilecek Güvercin Festivali’nin Eskişehir ve Türkiye’deki güvercin severler için atılacak önemli bir adım olduğunu belirtti.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir