Odunpazarı listede!

Videoyu Aç Odunpazarı listede!
A
a

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan İlçe SEGE-2022 araştırmasında ‘birinci kademe ilçeler’ içinde Eskişehir’den sadece Odunpazarı yer aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İlçe SEGE-2022 araştırması ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasını ortaya koyuyor. SEGE-2022 çalışması demografi, istihdam ve sosyal güvenlik, eğitim, sağlık, finans, rekabetçilik, yenilikçilik ve yasam kalitesi boyutlarında toplam 56 değişken kullanılarak hazırlandı. Eskişehir’den sadece Odunpazarı, birinci gelişmişlik kademesinde yer aldı. Odunpazarı, 67 ilçe içinde ilk 50’ye girerek 48’inci sırada bulunuyor. Birinci kademe gelişmiş ilçeler, İlçe SEGE-2022 çalışmasında
ilk 67 sırada yer alan ilçelerden oluşuyor. Bu ilçelerin büyük çoğunluğu Türkiye’nin en gelişmiş illerinde yer alırken, Birinci kademe gelişmiş ilçelerin coğrafi bölgeler bazında dağılımı incelendiğinde; Marmara Bölgesi’nden 36, Ege Bölgesi’nden 13, İç Anadolu Bölgesi’nden 9, Akdeniz Bölgesi’nden 5, Karadeniz Bölgesi’nden 2, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden ise birer ilçe bulunuyor. Birinci gelişmişlik kademesinde ilk sırada İstanbul- Sisli yer alırken, 67’nci sırada ise İzmir- Narlıdere bulunuyor. 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir