Odunpazarı’nda çocuklar için bale

Videoyu Aç Odunpazarı’nda çocuklar için bale
A
a

Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 30 çocuğun katıldığı Bale Atölyesinde dersler hem sahneye hem de eğitime yönelik sürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çocukların yoğun ilgi gösterdiği bale atölyesinde, dersler hem sahneye hem de eğitime yönelik sürüyor. Klasik bale eğitiminin çocukların bedensel ve ruhsal gelişimi için büyük önem taşıdığını belirten eğitmenler, Bale Atölyesi’nde 30 çocuğun bale eğitimi aldığını kaydetti.
TÜM SEVİYELERDE
Küçük yaş ve ileri seviye modern dans bale eğitimleri verdiklerini anlatan eğitmenler, 6 yaşından başlayıp 17 yaşına kadar tüm seviyelerde bale eğitimi verdiklerini söyledi. Eğitimlerde balerinleri point özel ayakkabısına hazırlamak için ayak, bilek, diz kaslarının güçlendirilmesi ve bedenin tüm kas gruplarına esneklik kazandırılması konularına öncelik verilirken, öğrenciler dönem sonunda eğitimini aldıkları bale dansı ile ilgili bir seçmeye tabi tutulacak.
GÖSTERİYE HAZIRLIK
Seçmelerde başarılı olan öğrenciler, bir üst kademe için hazırlanabilecek. Eğitmenler, aynı zamanda da 5’incisi gerçekleşecek olan ‘Bale Rüzgarı’na hazırlandıklarını vurguladı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi