ODUNPAZARI’NI MAĞDUR ETMEM

Videoyu Aç ODUNPAZARI’NI MAĞDUR ETMEM
A
a

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, Karapınar 2 Projesiyle ilgili “Ben Odunpazarı bölgesindeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” dedi.

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, ES TV’de yayınlanan Vaziyet programının konuğu oldu. Acar, programda Gazeteciler Ali Baş ve Arif Anbar’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
YARDIMCI OLABİLİRİZ
“Karapınar 2 projesi ile ilgili görüşmeleri yaptık, bunlarla ilgili imzalara başladık protokolleri bilgilendirdik” diyen Acar, “Burada Çevre Bakanlığıyla Odunpazarı Belediye Başkanı arasında imzalanmış bir protokol var. Bu protokol hükümlerine göre maalesef Odunpazarı Belediyesi mevcut planlama konusunda bazı yetkileri kullanmasında ve planlama noktasında sınırlar aşılmış diyor. Burada aslında biz şunu istiyoruz. Kazım Kurt demişti ki: ‘Karapınar projesinin bizde her türlü maket çizimleri de dâhil hazır bekliyor’. Çıkarsın ortaya koysun. Ben artık buradan sesleniyorum, Sayın Kazım Kurt siyaset yapmayı bırakacak hizmet yapmak için ne yapabiliriz diye konuşacak bunu konuşmak zorunda. TOKİ konusunda sizlere nasıl yardımcı olabiliriz” ifadelerini kullandı.
SORUNLAR GELİYOR
Acar, “Kazım Kurt ile birlikte TOKİ’ye gidip sorunların çözülmesi konusunda bir şeyler yapılabilir mi?” sorusuna ise şöyle cevap verdi: “2021’e kadar ben mevcut borç durumundan hizmet yapma konusunda elimden bir şey gelmeyecek açıklamaları da var. Daha 2020’ye girmedik. 1 yıllık bir süreç var. Kendisi bu konuda gerçekten oradaki vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında samimiyet sahibi ise gelsin ben buradan söylüyorum, beraber gidelim. Çünkü o insanların gözyaşlarını biz gördük. TOKİ’nin çalışma şekliyle ilgili olarak tabi ki söylenen hususlarla ilgili sorunlarda geliyor. Hatta bazı iş yerlerinin açılması konusunda, sağlık merkezlerinin kurulması konusunda, sıkıntılarda yaşanıyor. Bunları bir sistemsel olarak çözmek siyaset mekanizmasının işi, bunları çözmek de bizim görevimiz.”
BU İŞİ ÇÖZELİM
“Vatandaş, belediyede bu sorunu çözülmediği için bizlere geliyor” diyen Acar, “Diyor ki oradaki bir yer konut olarak bir sorun yaşıyoruz bize yardımcı olunmuyor. Biz de diyoruz ki biz burada üstüne düşen noktasında değil Sayın Kurt’a her türlü projede eksiklik varsa veya sizin uygun görmediğiniz bir husus varsa ve bununla ilgili makamlara paylaşılması konusunda sıkıntı yaşıyorsanız beraber bu işi çözelim, masaya yatıralım. Geçen geldiğimiz toplantıda da bunu söyledim ama toplumun oraya buraya geçmesi vatandaşın bir bize gelmesi bir Kazım Beye gelmesi çözmüyor. Ben buradan sesleniyorum Sayın Kurt gelsin, konuşsun, değerlendirelim bakalım. Beraber gidelim, madem samimi bu konuda gerçek anlamda. Ben ona buradan sesleniyorum. Ben Odunpazarı bölgesindeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi