Odunpazarlıların hakkını yedirmeyiz

Videoyu Aç Odunpazarlıların hakkını yedirmeyiz
A
a

Odunpazarı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Kazım Kurt, Eskişehir’deki kamu kuruluşlarının kendileri ile uğraştığını söyledi. Başkan Kurt, “Odunpazarlıların hakkını hiç kimseye yedirmeyiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi 2021 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 18’inci Birleşim 1’inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında, bir önceki mecliste ilgili komisyonlara havale edilen 6 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinden Odunpazarı Belediyesi’nin 2022 Mali Yılı Bütçesi ön plana çıkarken, görüşülen gündem maddelerinden 4’ü oy birliği, 2’si oy çokluğu ile kabul edildi.
SATILACAK BİR ŞEY DE KALMADI
AK Partili Burhan Sakallı döneminde daha fazla hizmet yapıldığını belirten AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, “Odunpazarı Belediyesi kurulduğu günden bu yana borçlanma oranlarını ikiye katlıyorsunuz.20 yılda yapılanları egale ettiniz de bu borçlanmayı yaptınız? Burhan Sakallı döneminde ne kadar hizmet yapılmış, CHP’li başkan döneminde ne kadar hizmet yapılmış bunu arkadaşlarımız açıklayacak yakında. 3 yılda yapılacak yatırımı 1 yılda yapacağınızı söylüyorsunuz. Böyle bir kabiliyetiniz vardı da bunu neden gizlediniz? 460 milyondan bahsediyoruz. Satılacak bir şey de kalmadı” diye konuştu” şeklinde konuştu.
BİZİMLE UĞRAŞIYOR
“Eskişehir’deki kamu kuruluşları bizimle uğraşıyor” diyen Başkan Kurt, “Her türlü uğraşıya karşı bizde mücadelemizi yapıyoruz. Odunpazarlıların hakkını hiç kimseye yedirmeyiz. Odunpazarlıların hakkını alırız. Kamu kurumları da hizaya gelmek zorundadır. Yanlış yapmamak zorundadır.
Odunpazarı Belediyesi’nin kurumsal kimliğini tanımak zorundadır. Bu mücadeleyi devam ettiririz” şeklinde konuştu.
ARAÇLARA KİRA VERMİYORUZ
Kiralık araç sayısının azaldığını ve tasarrufun arttığına dikkat çeken Başkan kurt, “Ulaştırma bütçesi araç alımları nedeniyle artıyor. Biz araç alıyoruz. Aldığımız araçlarla yapmış olduğumuz tasarruf burada. Bu sizi rahatsız etmesin. Buradaki politikamız doğrudur. Beş yıl önce Odunpazarı Belediyesi’nin temizlik işleri gideri 70, 75 milyon lira civarındaydı. Bu sene bütçeye bakın 40 milyon lira civarında. Neden? Araçlara kira vermiyoruz. Dolayısıyla bunların tamamı tasarruftur. Bu tasarrufun da kamuoyu tarafından bilinmesi lazım. Siz de biraz gayret edin, mahallelerde gidebilirseniz kahvelerde anlatın” ifadelerini kullandı. Odunpazarı Belediyesi’nin 2022 Mali Yılı Bütçesi
kararnamesi yapılan oylama sonucunda oy çokluğu ile kabul edildi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi