ÖĞRENCİLERE BİN 200 TABLET

Videoyu Aç ÖĞRENCİLERE BİN 200 TABLET
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim sürecinde materyal eksiği olan öğrenciler belirlenerek tablet dağıtımı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kentimizde bin 200 öğrenciye gönderilen tabletleri ulaştıracaklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım sürecinde 3. faz çalışmaları devam ediyor.
ÖNCELİK BELİRLENDİ
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak olan tablet bilgisayar seti verilecek öğrenci isimleri belirlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yardım alan öğrenciler öncelikli olmak üzere yüz yüze eğitim yapıldığı dönemdeki öğrencilerin başarı ve devamsızlık durumuna ek olarak öğrencilerin kardeş sayısı da etkili olduğu belirtildi.
ÜCRETSİZ DAĞITILDI
Milli Eğitim Bakanlığı bu kriterlere göre öğrenci isimlerini belirleyerek Eskişehir’de dağıtımı yapılmak üzere bin 220 kişilik isim listesini gönderdi. Bu kriterler kapsamında bin 220 adet tablet bilgisayar seti ve ücretsiz internet için gerekli olan SIM kartlar ilçe milli eğitim müdürlerine ve okul müdürlerine teslim edilerek dün öğrencilere ulaştırıldı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi