ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

Videoyu Aç ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI
A
a

Eskişehir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Gökhan Akyıldız, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlen ‘online’ programda, Eskişehir’de okuyan uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.


Türkiye, korona virüs nedeniyle yaşanan zor günlerde de uluslararası öğrencileri unutmadı. Yetkili devlet dairesinden başlayarak sivil toplum kuruluşlarına kadar herkes, içinde olduğumuz korona virüs günlerinde de onların moralini yüksek tutmaya çalışıyor. Bu kapsamda, ailelerinden binlerce kilometre uzakta Eskişehir’de eğitim gören misafir öğrencilerle çok yakından ilgilenen YUDER, dün akşam video uygulamasıyla öğrencileri buluşturdu. Buluşmaya konuk olarak ise İl Göç İdaresi Müdürü Göhkan Akyıldız katıldı.
İKAMETGAH SORULARINI CEVAPLADI
Müdür Akyıldız uluslararası öğrencileriyle bu zor günlerde de bir araya gelebildiği için mutlu olduğu dile getirerek, öğrencilerin hayatlarına katkı verebilecek çeşitli tavsiyelerde bulundu. Müdür Akyıldız yaptığı konuşmada, insanlar herhangi bir iş yaparken öncelikle niyetin iyi olması, çevredeki insanları doğru tanıması, arkadaş edinirken dikkat etmesi, çevreyi genişleterek toplumda varlığını sürdürebilmesi, herhangi bir iş yapmadan yetkili veya büyüklerle istişarenin önemi, okutan hocalardan azami istifade etmesinin çok önemli olduğu dile getirdi. Ayrıca Akyıldız, öğrenciler arasında kitap okuma alışkanlığının yaygınlaşması, doğru ve verimli zaman geçirmesi için doğru filmin izlenmesi, cahiller ile muhatap olmaması ve bir öğrencinin her zaman gelecekle ilgili bir planının olması gerektiğini vurgu yaptı. Yaptığı kısa konuşmasından sonra soru cevap bölümünde Müdür Akyıldız, uluslararası öğrencilerin ikametgâh hakkındaki sorularına cevap verdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi