Öğretmenin yeri okuldur

Videoyu Aç Öğretmenin yeri okuldur
A
a

Atanamayan öğretmenler adına açıklama yapan ve ek atama isteyen Medine Aktepe, “2020 KPSS için verilmiş 20 bin atamaya ilaveten 40 bin atama daha verilmesi şarttır. Çünkü öğretmenin yeri okuldur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Atanamayan öğretmenler, Adalar Migros önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi. ‘20 bin hezimet, öğretmene eziyet’, ‘Öğretmene susma, eğitime kıyma’ diye slogan atan, atanamayan öğretmenler, bir an önce ek 40 bin öğretmen atamasının yapılması gerektiğini ifade etti.
40 BİN EK ATAMA ŞART
“Bazı branşlarda Türkiye birincilerinin dahi ataması yapılmamıştır” diyen Medine Aktepe, “Ülke genelinde 107.909 öğretmen açığı vardır ve ayrıca okullarda 80.583 kişi ücretli öğretmen olarak çalışmaktadır. Ücretli öğretmenlerin sadece 37 bini Eğitim Fakültesi mezunuyken, 35 bini lisans, 8 bini ön lisans mezunudur. Ücretli öğretmenlik başlı başına vahim bir durumdur. Kendi mesleği dışında markette, tekstilde, inşaatta, tarlada ve birçok farklı meslekte geçimini sağlamak için çalışmak zorunda kalan binlerce ‘‘gerçek’’ öğretmen görev beklerken; o öğretmenlerin yerine öğretmenlikle alakası olmayan bölümlerden mezun olan kişilerin, ücretli öğretmen adı altında çalıştırılması, olayın vahametini daha da artırmaktadır. Öğretmenler işsiz, öğrenciler öğretmensiz kaldıkça Türkiye geleceksiz kalacaktır. İşte bu yüzden, 2020 KPSS için verilmiş 20 bin atamaya ilaveten 40 bin atama daha verilmesi şarttır. Çünkü öğretmenin yeri okuldur, öğretmenin yeri okuldur” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!