Öğretmenler çaba gösteriyor

Videoyu Aç Öğretmenler çaba gösteriyor
A
a

Covid-19 önlemlerinin yetersiz olduğunu söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Okulları açık tutmak için öğretmenler, idareciler mücadele ediyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki Covid-19 önlemleri ve karantinaya alınan sınıflar hakkında açıklama yaptı. Birçok önlemin kağıt üzerinde olduğunu belirten Alkan, “Eskişehir’de her sabah birkaç okuldan sınıf karantina, vaka haberleri geliyor. Şubemize ulaşan bilgilere göre 15 devlet ve özel okulda sınıf karantinası uygulanıyor. Okulları açık tutmak temel hedef ise acil bir eylem planı hayata geçirilmelidir. Taleplerimiz çok rasyonel ve hayata geçirilmesi halinde okulları açık tutabiliriz” diye konuştu.
EN TEMEL SORUN HAVALANDIRMA
Alkan okullarda yaşanan sıkıntıları ve alınması gereken önlemleri şu şekilde sıraladı: “En temel sorun havalandırma ve uzun süren derslerdir. Servisler çok kalabalık ortalamanın üzerinde öğrenci araçlarda bulunmakta. Okullara giriş ve çıkışlarda denetim sorun. Özel kurslar denetimsiz. Müfredat sadeleştirilmelidir. 30 dakika ders süresi, okul öncesinde 40 dakika ve 10 dakika teneffüs. Ödenek, yardımcı hizmetli sorunu bir an önce çözülmeli. Gerekirse ikili eğitime geçilmeli ve bunun içinde yeterli öğretmen ataması yapılması gerekmektedir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi