Öğretmenler Sahipsiz Değil

Videoyu Aç Öğretmenler Sahipsiz Değil
A
a

Milli Eğitim Bakanlığının birçok valiliğe gönderdiği ek ders ödenmemesi ile ilgili genelgeyi değerlendiren Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Öğretmenler sahipsiz değildir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Milli Eğitim Bakanlığının çeşitli valiliklere gönderdiği  ek ders ücretinin ödenmemesine ilişkin yazıları görüş yazısıdır, bağlayıcı değildir” diyen Alkan, “Eskişehir'de dahil ülkemizde öğrencilerin birçoğu uzaktan eğitime erişim sağlayamazken, Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Nisan 2021 tarihli kararı ile öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıkladı. Bu kabul edilemez, öğretmenlerin emeğine büyük bir saldırıdır. Bu yazıların aksi yönde birçok mahkeme kararı ve benzer bir durum için Danıştay kararı vardır. Eğitim yöneticilerine düşen görev hukuka aykırı görüş yazılarına göre değil hukukun gereğini uygulamaktır. Eğitim Sen Eskişehir Şube olarak süreci yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
EMEKÇİLER CEZALANDIRILIYOR
 Eğitim emekçilerinin tüm risklere rağmen yüz yüze eğitimi sürdürmeye çalıştığını vurgulayan Alkan, “94 eğitim ve bilim emekçisi hayatını kaybetti. Uzaktan eğitimde tüm yoksulluk ve yoksunluğun içinde öğrencilerimize yararlı olmak için gösterdiğimiz tüm çabalarımıza rağmen; öğrencilerin yüz yüze veya uzaktan eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı üzerine düşeni yaptı mı? İnternet, tablet, bilgisayar sağlandı mı? Öğrencilerin derslere katılmamasının suçlusu öğretmenlermiş gibi gösteriliyor.  Evlere kadar öğrencisi ile iletişime gecen öğretmenler daha ne yapsın? Bu süreçte tüm yükü çeken eğitim emekçileri adeta cezalandırılıyor. Maske dahi dağıtamayanlara son sözü eğitim emekçileri söyleyecektir” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Eskişehir Kent Konseyi Ramazan Tebriği - web
Eskişehir Barosu Ramazan Bayramı tebriği - web
ESO Ramazan Bayramı tebriği web