ÖĞRETMENLERE TEST YAPILSIN!

Videoyu Aç ÖĞRETMENLERE TEST YAPILSIN!
A
a

Öğretmenlere yaygın Covid-19 testinin yapılması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Birçok ilde öğretmen arkadaşlara covid tanısı konmakta, okullar karantinaya alınmaktadır. Eskişehir'de de spekülatif haber duymaktayız. Doğrulatamadığımız bu konuda açıklama bekliyoruz” dedi.

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okullarda Covid-19 salgını ile ilgili alınması gereken önlemler hakkında açıklama yaptı.
MEB’İN ALDIĞI KARARI
Her gün vaka sayılarının arttığını ve toplumda karamsar bir ruh halinin oluştuğuna dikkat çeken Alkan, “25 Ağustos 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile kamu çalışanlarına uzaktan ve dönüşümlü çalışma olanağı tanınarak bu süre içerisinde idari izinli sayılmalarına dönük bir düzenleme yapıldı. Bu kararnamenin kendisi dahi salgında gelinen aşamanın ciddiyetini göstermektedir. Sağlıklı karar verebilmenin ön koşulu geçerli ve güvenilir bilgiye sahip olmaktır. Öğretmenler MEB’in aldığı karar gereği mesleki çalışmalar için okullarda bulunuyor. Öğretmenlerin bu koşullarda ve alınan yetersiz önlemlerle okullarda bulunmasının salgının yayılması açısından istenmedik sonuçlar üretebileceği uyarısını hem yaptığımız açıklamalarla kamuoyu ile hem de yaptığımız görüşmelerde MEB yöneticileri ile paylaşmıştık” diye konuştu.
SAĞLIĞIMIZI KORUYUN
Alkan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Tek bir eğitim emekçisinin dahi salgından olumsuz etkilenmesini istemeyiz ve salgının başından bu yana da ortaya koyduğumuz çaba öğrencilerimiz, eğitim ve bilim emekçileri ile halkımızın sağlığını koruma isteğimiz ve kararlığımızdandır.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi