OKUL BAHÇESİNDE DOMATES TARLASI

Videoyu Aç OKUL BAHÇESİNDE DOMATES TARLASI
A
a

Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nun 9 şubesinin taşındığı ESOGÜ’ye ait binanın bahçesindeki domates tarlası ve tahtadan yapılmış derme çatma tuvalet, görenlere ‘yok artık’ dedirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 
ÇOK BAKIMSIZ
Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nda 9 şube ‘tekli eğitime geçme gerekçesiyle’ Odunpazarı Belediyesi yanında bulunan ESOGÜ’ye ait İlahiyat Fakültesi binasına taşınıyor. Bu bina uzun süredir boş olduğu için bakımsız durumda. Bir süredir bu binada mültecilere eğitimler veriliyor. Veliler dün Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek, bu taşınma olayına büyük tepki gösterdi.
 
İSYAN ETTİLER
Veliler; “Hiç ilkokul 1’nci 2’nci sınıf öğrencileri mültecilere eğitim verilen binada öğretim görür mü? Okuldaki tuvaletler ilkokul öğrencilerine uygun değil.  Okulun duvarları yıkık. Güvenlik yok. Okulun bahçesine giren çıkan kim belli değil” diye isyan etti.  Okulun bahçesinde domates tarlası ve tahtadan yapılmış derme çatma tuvalet ‘yok artık’ dedirtti.
 
GÖRMEDİM
İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen; mültecilere eğitim veren bölümün girişinin ayrı olduğunu belirterek; aradaki geçiş koridorunu kapatacaklarını söyledi. Özen; “Okula  güvenlik personeli vereceğiz. Velilerimiz endişe etmesin. Mülteci kadınlar için açılan eğitim merkezi bir yıl sonra gidecek. Okul bize kalacak” dedi. Özen, okul bahçesindeki domates tarlasını ve derme çatma tuvaleti görmediğini söyledi. HABERİN AYRINTILARI AYHAN AYDINER'İN GÖRÜNÜM ADLI KÖŞESİNDE.
Arıman Web reklam
1000
icon
Emine 12 Eylül 2018 11:33

Son anda yapılan okul değişikliği ile yeni okulun tadilatları ,eğitim için eksiklikleri giderilmeden çocukların burada eğitim görmeleri ne kadar doğru olur?Okulun eksiklikleri ,tadilatı ne zaman yapılacak.Çocukların eğitim sürecinde devam eden tadilat işleri ilkokul çocuklarının güvenliğini ve eğitimini olumsuz etkilemeyecek mi acaba? .

0 0 Cevap Yaz
Emine 12 Eylül 2018 11:14

Alt yapısı hazırlanmadan eksiklikleri giderilmeden son dakika yapılan değişiklikle öğrencilere bu okulda eğitim verilemeyeceğini düşünüyorum.Okulların açılmasına ne kadar bir süre kaldı ki burada yapılacak bakım tadilat ne zaman yapılacak?Çocuklar başladıktan sonra çocukların yanında yapılan tadilat süreci de ayrıca çocukların eğitim sürecini ve güvenliğini de olumsuz etkilemeyecek midir?

0 0 Cevap Yaz
latif 12 Eylül 2018 08:11

3 gün sonra okullar açılıyor. tamam olumsuzlukları haber yapabilirsiniz. ya ulaşımdaki olumsuzluklar ne olacak bunuda haber yapacakmısınız. işine ve okuluna geç kalanlar ne olacak . insanlar üst üste yolculuk yapacak . kavgalar çıkacak. REKLAMLARDAKİ GİBİ RAHAT YOLCULUK YAPMAK İSTİYORUZ. MADEM AVRUPA ŞEHRİYİZ. MADEM EN YAŞANABİLİR KENTTEYİZ. BUNDAN YARARLANMALIYIZ.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi