Okullar Açıldı, O Artık Zil Sesini Duyabiliyor

Videoyu Aç Okullar Açıldı, O Artık Zil Sesini Duyabiliyor
A
a

Öğretmen Seher Çıvgış, Melek İle Bir Süre Sohbet Ederek Çeşitli Sorular Sordu. Melek Lise İlk Kez Duyabilmenin Sevincini Yaşayarak Öğretmen Seher Çıvgış'ın Sorularına Cevap Verdi.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğuştan işitme engelli olan 3 kardeş arasında yer alan ve köy öğretmeni Mehmet Keskin’in çabasıyla yapılan ameliyat sonrası duymaya başlayan 8 yaşındaki Melek bugün çok sevdiği okuluna kavuştu. İlk defa çalan zilin, öğretmen ve arkadaşlarının sesini duyan Melek, büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Şuhut ilçesine bağlı Yarışlı köyünde sınıf öğretmenliği yapan Mehmet Keskin, işitme engelli olan üç kardeşin eğitim almalarında zorluk çektiğini görünce harekete geçmiş, Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde yapılan başarılı ameliyat sonrası üçüncü sınıfa giden 8 yaşındaki Melek ve 4 yaşındaki Tayyip yeniden duymaya başlamıştı. Dördüncü sınıfa giden 9 yaşındaki Şevval’den ise yeni tetkikleri istenmiş, Sağlık Kurulu’nun kararına göre ameliyat edilip edilmeyeceğinin kesinleşeceği belirtilmişti.
Bugün yüz yüze eğitimin başlaması ve ilk ders zilinin çalması ile ders başı yapan, öğretmen ve arkadaşlarının sesini duyan Melek, büyük mutluluk yaşarken, kardeşi Şevval ise ameliyat olup ilk zil sesini duyacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Yarışlı İlkokulunda eğitimlerine devam eden Melek ve Şevval, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından heyecan içerisinde sınıflarına girdi. İlk ders zilinin çalmasıyla duygu dolu anlar yaşayan Melek, duyabilmenin sevincini yaşadı. Sınıflarında ilk derslerini gören Melek öğretmenini mutluluk içerisinde dinledi. İlk derste Korona virüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kuralları öğrencilere anlatıldı. Öğretmen Seher Çıvgış, Melek ile bir süre sohbet ederek çeşitli sorular sordu. Melek lise ilk kez duyabilmenin sevincini yaşayarak Öğretmen Seher Çıvgış’ın sorularına cevap verdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi