Okullarda tedbir yok!

Videoyu Aç Okullarda tedbir yok!
A
a

Okullardaki Covid-19 önlemlerinin yetersiz olduğunu söyleyen lise öğrencileri, okula gelirken tedirgin olduklarını söyledi. Okulların sık sık dezenfekte edilmesi gerektiğini belirten öğrenciler, “Online eğitimi istemiyorum. Çünkü verimli olmuyor. Tedbirler artmazsa online eğitime geçilecek” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar kapsamında 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlandı. Birçok eğitim sendikası okullarda alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu, yardımcı personel sayısının artması gerektiğini söylerken, öğrenciler de aynı şikayetleri dile getirdi. Eskişehir’de devlet okulunda lise eğitimi alan öğrenciler, online eğitime geçmek istemediklerini fakat okullarda hijyen konusuna dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Yusufcan Uysal

“Pozitif çıkan birçok öğrenci var. Başta onun sıra arkadaşı olmak üzere o sın9fı karantinaya almaları lazım. Tedirgin oluyorum bende. Çünkü temaslı olarak gittiğim zaman ailem de temaslı olacak. Ve babam belki işinden olabilir. Özel sektörde çalışıyor çünkü.”

Nazlı Zeynep Kayaoğlu

“Bence okulda pek bir tedbir yok. Maske kuralına uyan da pek yok. Dezenfektanlar, maskeler var ama bence okul daha çok temizlenmeli, dezenfekte edilmeli. Online eğitime geçilmesini istemiyorum. Çünkü verimli olmuyor. Tedbirler artmazsa online eğitime geçilecek.”

Sümeye Demet

“Önlem çok az. Temizlik bence yeterli değil. Çalışanlar az, ders saati çok fazla. Önlemler iyi değil. Aşı karşıtı çok insan da var. Online eğitime dönülmesini istemiyorum. Çünkü hiç verimli olmuyor. Kimse derse girmiyordu. Okulu özledik ama önlemler yeterli değil.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi