ÖLMEK İSTEMİYORUZ

Videoyu Aç ÖLMEK İSTEMİYORUZ
A
a

Eskişehir-Bilecik Tabip Odası (EBTO) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) üyeleri, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık emekçileri için Eskişehir Şehir Hastanesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi önünde eşzamanlı anma programı düzenledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

EBTO ve SES üyeleri, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık emekçileri için bir araya geldi. Eskişehir Şehir Hastanesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapan doktorlar, taleplerini sıraladı. Şehir Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Eskişehir- Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Nesrin Ekici,  “Verdiğimiz sağlık hizmeti, özverili çalışma için takdir ve alkış beklemiyoruz. Çalıştığımız birimlerde yeterli ve uygun kişisel koruyucu ekipman sağlanmasını, virüs yükünü ve tükenmişliğimizi azaltacak çalışma koşulları düzenlenmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ÇEMBER DARALIYOR
Yunus Emre Devlet Hastanesi ve ESOGÜ Tıp Fakültesi önünde anma programlarını gerçekleştiren SES üyeleri adına açıklamalarda bulunan SES Şube Başkanı Dr. Birtürk Özkavak ise yetersiz tedbirlerin ve yönetememenin yüzünden salgınının derinleşerek ilerlediğini vurguladı. Çemberin daraldığına dikkat çeken Özkavak, “COVID-19 salgın sürecinin bugüne kadar ki yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici buluyoruz. Hiçbir salgın vatandaşların bireysel çabalarıyla önlenemez. Bireysel tedbirler merkezi ve kapsamlı bir irade ve güven verici kararlarla birlikte uygulandığında anlamlı olur. Gaflet uykusundan uyanıp masal anlatmaktan vazgeçin. Her gün vatandaşımız kitleler halinde hastalanıyor ve ölümler artıyor. Artık sesimizi duymak zorundasınız. Ölmek istemiyoruz” şeklinde konuştu. Açıklamaların ardından ölen sağlık emekçileri adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Sağlık çalışanları, hayatını kaybeden meslektaşlarını alkışlarla andı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi