Ölmem mi gerekiyor?

Videoyu Aç Ölmem mi gerekiyor?
A
a

Kendisini 15 yerinden bıçaklayan boşanma aşamasındaki eşinin ilk duruşmada tahliye edilmesine tepki gösteren Öznur Sazlar, “Ağır cezada yargılanması için ölmem mi gerekiyor” diyerek isyan etti.


Boşanmak üzere olduğu eşi tarafından göğsü, boynu gibi hayati bölgeleri 15 kere bıçaklanan Öznur Sazlar, açıklamalarda bulundu. Savcılıktan çıkarılan koruma kararının yenilenmesi için talepte bulunduğunu söyleyen Sazlar, talebe geç cevap verildiği için çocuğunu eşi ile görüştürmek zorunda kaldığını anlattı. O gün evde eşine saldıran H.S, 15 bıçak darbesiyle Öznur Sazları yaraladı. Can havliyle kendini dışarı atıp yardım istediğini söyleyen kadın, olayı anlattı.
KENDİMİ DIŞARI ATTIM
Olayı anlatan Öznur Sazlar, “Akşam iş çıkışı oğlumu görmeye geldi. Uzaklaştırmamız olduğu halde savcılık 2. uzaklaştırma talebinden sonra onay gelmediği için mecbur kaldım görüştürmek için. Daha sonra oğlum çok huysuzlandı. Akşam iş çıkışı teyzesine bırakmasını söyledim. İşten çıkışta almaya gittim. Çocuğum çok huysuzlandığı için eve çıkarmak zorunda kaldık. Sonra uyuttum. O zaman ‘Siz burada kalın ben ablamda kalayım’ dedim. Oda kapısından beni alıp zorla banyoya soktu. ‘Benimle inatlaşırsın ha’ deyip ilk darbeyi kalbime vurdu. Sesimi duyurmaya çalıştım ağzımı kapattı. Tam boğazıma bıçağı dayadı. Mutfağa koşup tezgahtaki bıçaklara yönelince son gücümü toplayıp kapıya koştum, sokağa kaçtım. Tantunici açıktı oraya girdim. Her yerim kan içindeydi. Orada kemeri çıkarıp bacağıma sardılar. ‘Çocuğumu kurtarın başka bir şey istemiyorum’ dedim. Onlar sayesinde kurtuldum” diye konuştu.
KİME GÜVENECEĞİM
Tutuklu yargılanan eşinin ilk duruşmada tahliye edildiğini söyleyen Öznur Sazlar, bugüne kadar kimseye sesini duyuramadığını aktararak, “Beni ambulansa bindirdiler. Kapısına gelip hala tehdit etti. ‘Beğendin mi, göreceksin sen' deyip tehditline devam etti ve hastaneye götürüldüm. Sabahı savcılığın geç almış olduğu bir karar geldi. 15 yerimden dikiş atıldı. Elimi kullanamıyorum akciğerlerim söndü. Hakimin vermiş olduğu kararda ne tanık dinledi, ne de bir şey tutuldu. İlk davada tahliye edilmesine çok şaşırdım. Ben kime güveneceğim. Biz ağır cezada görülmesini isterken tek duruşmada asliyede görülmesine çok şaşkınız” diye konuştu. 

YARDIM İSTİYOR
Dosyanın ağır cezada görülmesi gerektiğini ve can güvenliğinin olmadığını ifade eden Sazlar, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Adalet bakanlığından yardım istiyoruz. Türkiye’de kadın olmak gerçekten zormuş bunu anladım. Yani 15 yerimden bıçaklandım, illa ölmem mi gerekiyordu? Öldükten sonra mı ağır ceza da görülecek? Koruma istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, Adalet Bakanlığından yardım istiyorum.” 

DAVA ERTELENDİ
Eskişehir 7. Asliye Mahkemesinde görülen 'Kasten Yaralama' davasında tutuklu sanık H.S. ve müşteki Öznur Sazlar hazır bulundu. Görülen duruşmanın sonucunda tutuklu sanık H.S, adli kontrol şartıyla tahliye edilirken, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşma ileri bir tarihe ertelendi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi