ÖLÜME TERK EDİLİYORUZ

Videoyu Aç ÖLÜME TERK EDİLİYORUZ
A
a

TÜİK 2020 yılı Aralık enflasyon rakamını açıkladı. 6 aylık enflasyon artışı yüzde 8.37 olarak tespit edildi. Buna göre emekli maaşlarına yüzde 8.37 zam yapıldı. Zammı değerlendiren emekliler sitem ederek “Ölüme terk ediliyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Emeklilerin beklediği zam dün açıklandı. TÜİK 2020 yılı Aralık ayı enflasyon rakamını 8.37 olarak tespit etti. Buna göre emekli maaşlarına yüzde 8.37 zam yapıldı. Zammı değerlendiren emekliler sitem etti.
DEVLET YARDIMCI OLMALI
Rüştü Bozkurt: “Enflasyona göre açıklandı. Yapacak bir şeyimiz yok. Ama bu mutfakta pazarda böyle değil. Mutfakta pazarda daha fazla. Elektrik doğalgaz daha fazla. Şu an geçimimiz iyi ama kötü olan da var. Refah seviyemiz düşük. Onlara daha iyi imkan sağlanmalı. Onun için devlet yardımcı olmalı.”
YETERLİ DEĞİL
Veysel Cevizci: “Ben memnun değilim. Çok az. Emeklinin durumu zaten çok kötü. Emeklileri ölüme terk ediyorlar. Emeklilerin tutacak dalı yok. Bir maaşları var. Onun zamanında alsalar da yeterli değil. Her şeye fazlasıyla zam geliyor. Yapılan bu zam onları karşılamıyor bile.”
ADALETLİ OLUNMALI
Faruk Öztürk: “Memnun değilim. Bu zammı yaparken ayırmayacaksın. Herkese aynı vereceksin. SSK’lıya başka emekliye başka Bağkurluya başka. Herkese aynı zammı vermesi lazım. Böyle adalet mi oluyor. Bir zam yapılacaksa adaletli yapılsın.”
REFAHIMIZ EKSİ BAKİYELERDE
Ahmet Sırma: “Nasıl bulayım. Gelen zamlara bakın. Yağ geçen 30 liraydı bugün 70 lira. Daha birçok şeye zam geldi. Neye göre zam yapıyorlar. Verdiği 200 lirayla bu işin olmayacağını biliyor. Herkes dertli derdini içine atıyor. Refahımız eksi bakiyelerde. Ezil ezil nereye kadar.” ESRA ÜNLÜ
 
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi