OMM AÇILIYOR

Videoyu Aç OMM AÇILIYOR
A
a

Odunpazarı ilçesinde tarihi evlerin arasında inşa edilen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 16 Mart’ta ziyarete kapatılan Odunpazarı Modern Müze (OMM), kontrollü normalleşme süreciyle 1 Temmuz’da kapılarını yeniden açacak.

OMM’de kontrollü sosyal hayat kapsamında gerekli sağlık önlemleri alındı. Güvenli müze deneyimi için hazırlıklarına devam eden OMM, 1 Temmuz Çarşamba gününden itibaren salıdan cumartesiye kadar 11.00-17.00, pazar günleri ise 12.00-17.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

SINIRLI ZİYARETÇİ

Tedbirler kapsamında havalandırma sistemlerinin yüzde 100 taze hava ile çalışması, gerekli alanlara yerleştirilen el dezenfektanları, girişler sırasında temassız cihazla vücut ısı ölçümü, ziyaretçi ve müze görevlilerine maske takma zorunluluğu getirildi. Sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak temassız bir müze deneyimi için vestiyer kullanım dışı olacak. Müzenin daha güvenli ve rahat gezilebilmesi için tüm sergi katlarında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı normal kapasitenin altında tutulacak. OMM Kafe ve OMM Dükkan sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler ve hijyen tedbirleriyle açık bulundurulacak.

VUSLAT’LA DEVAM

Müzenin tekrar ziyarete açılmasıyla Haldun Dostoğlu küratörlüğünde gerçekleşen koleksiyon sergisi ‘Vuslat’ ve günümüzün yetenekli bambu ustası Tanabe Chikuunsai IV’nin müzeye özel ürettiği enstalasyon çalışması sanatseverler ile tekrar buluşacak. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi