OMM emekçilerine bir kitapla teşekkür

Videoyu Aç OMM emekçilerine bir kitapla teşekkür
A
a

“OMM’u Yapan İnsanlar” Kitap Projesi, Eskişehir’de 2019 yılının Eylül ayında kapılarını açan OMM - Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu Erol Tabanca’nın emeğe duyduğu saygının sembolü olarak müzenin inşaatında çalışan ve müzeye emek veren insanların gerçek hikayesini bir araya getiriyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

OMM Editoryal Direktör’ü Büşra Erkara ve İstanbul’da yaşayan gazeteci Paul Benjamin Osterlund’un röportaj sorularından oluşan bu eser, müzenin kuruluşundaki aynı samimi duygulardan yola çıkarak hazırlandı.
300’Ü AŞKIN KİŞİ
İlhamını OMM inşaatında formen olarak görevli olan Mehmet Akif Güler’in henüz “doğmamış” modern müzeyi yoldan geçen meraklı bir çifte sevgi ve heyecanla anlatmasından aldı. “OMM’u Yapan İnsanlar”, tıpkı Mehmet Akif Bey gibi heyecanla müzeyi sahiplenen üç yüzü aşkın emekçiden bir grubun hikayesini okuyucular ile buluşturuyor.
HİKAYELERİNİ ANLATIYOR
Kitapta yer alan Ziya Kanbur, Ramazan Korkmaz, Eşref Koçak ve diğer 18 emekçinin yüzlerindeki çizgiler kadar gerçekçi monokrom portreleri, OMM’a emek verenlerin hikayelerini, zanaatlarına olan bağlılıklarını anlatıyor. Moda fotoğrafçısı olan Emilio Hope, OMM’u Yapan İnsanlar kitap projesi hakkında “Projemizin amacı oldukça netti: Müzeyi yaratan işçilerin yüzü ve sesi olmak. Estetik anlamda tatmin edici, güzel bir kitap yaratmanın ötesinde, toplumsal bağlamda değeri olan bir proje hedefledik. OMM toplumdan birinin, o toplumdaki herkesi bir araya getirmesi düşüncesiyle inşa ettiği bir müze. Bu müzeyi elleriyle yapan işçileri kitaba taşımak OMM’un felsefesiyle birebir örtüşüyor” yorumunda bulundu.
BİN ADET BASILDI
Türkçesi sadece bin adet basılan ve İngilizce baskısı da bulunan “OMM’u Yapan İnsanlar” Eskişehir’de OMM Dükkan şubelerinden ve İstanbul Akaretler’de yer alan Minoa kitabevinden satın alınabilir. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi